Konsole do gier

„Bardziej twój” Xbox One

przeczytasz w 1 min.

Microsoft chce, by interfejs konsoli Xbox One mógł zostać spersonalizowany tak, by użytkownik czuł, że jest to jego konsola.

Interfejs użytkownika w Xbox One – dashboard – bardziej lub mniej zmienia się niezwykle często, a kolejna aktualizacja jest w drodze. Już niedługo pod tym względem konsola będzie znacznie bardziej podatna na modyfikacje.

Pierwsi „insiderzy” cieszą się zmianami już teraz, a kolejni użytkownicy zapoznają się z nimi w najbliższym czasie. Te zmiany to mianowicie potężne przeprojektowanie całego interfejsu, włączając w to „ekran domowy”, który ma być bardziej intuicyjny i lepiej spersonalizowany.

Microsoft przyznaje, że jego celem jest sprawienie, by gracz miał pod ręką dokładnie to, czego potrzebuje. Stąd od razu witają nas skróty do najważniejszych elementów (wznowienie gry, ostatnio używane tytuły, nowi znajomi, katalog gier czy nowości w abonamencie). Pod tą częścią zaś użytkownik może „przypiąć”, co mu się tylko podoba.

„Bloki” – bo tak nazywają się te przypinane elementy, pozwalają uzyskiwać szybki dostęp do ludzi i gier oraz podgląd wiążących się z nimi zdarzeń i informacji. Właśnie tak objawiać ma się personalizacja.

Kolejną nowością jest przeprojektowane menu, którego zakładki będą teraz przewijane w boki, a nie w górę i w dół. Microsoft ma nadzieję, że dzięki temu przeglądanie opcji zostanie usprawnione, a sterowanie w całej konsoli ujednolicone. Programiści chwalą się też szybkością działania systemu. A oto jak to wygląda:

Podobają wam się te zmiany?

Źródło: TechSpot, Microsoft

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ifeelveryblah
  1
  Fajny Dasboard. Ten z PS4 wygląda jak z wczesnych lat 90 :D
  • avatar
   HardCorak
   0
   szkoda tylko że xbox ma tak słabe Nazewnictwo kolejnych wersji konsoli. Co będzie po xbox one x, xbox one xx?
   • avatar
    darioz
    -2
    Po roaz kolejny Xbox One udowadnia że ma 100 razy lepszy system od PS4 Pro!!!
    Już nie mogę się doczekać aż do mojego pokoju zawita Xbox One X z grami 4K!!!
    • avatar
     Snack3rS7PL
     -2
     Nieważne, że konsola, że nie jest jego, ważne tylko, aby "użytkownik czuł", że jest inaczej :P
     • avatar
      mutissj
      -3
      zrobili z konsoli peceta

      xbox one
      xbox one S
      xbox one X

      co rok nowy xbox i płać