Konsole do gier

Mamy tylko 362 GB miejsca na 500 GB dysku Xbox One?

przeczytasz w 1 min.

System konsoli Xbox One pożera niesamowicie dużo miejsca z naszego dysku.

Xbox One interfejs

W podstawowej wersji konsoli Xbox One zainstalowany został dysk twardy o pojemności 500 GB. Ile z tego tak naprawdę pozostaje do dyspozycji gracza – oficjalnie nie wiadomo. Microsoft nie pozwala na sprawdzenie, ile miejsca nam pozostało, jednak serwis IGN swoimi sposobami doszedł do wniosku. Zgodnie z nim użytkownicy mogą wykorzystać jedynie 362-365 GB.

To naprawdę ogromna różnica. Dla przykładu komputer z systemem Windows 7 i dyskiem twardym o pojemności 1 TB oddaje do dyspozycji użytkownika około 931 GB. Interfejs konsoli Xbox One i bardzo duża liczba zainstalowanych fabrycznie aplikacji najwyraźniej jednak potrzebuje znacznie więcej miejsca. 

Redaktorzy serwisu IGN przeprowadzili najprostszy z możliwych testów – instalowali kolejne gry, by obliczyć, jak dużo gigabajtów zmieści się na dysku nowego Xboksa. Wreszcie, gdy próbowali oni zainstalować grę Zoo Tycoon wymagającą 3 GB wolnej przestrzeni dyskowej, wyskoczył komunikat „nie masz miejsca”. Stąd też możliwy przedział 362-365 GB (żadnej mniejszej gry nie znaleźli). Tak czy inaczej, to naprawdę dużo mniej niż pół terabajta.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy produkt Microsoftu w wersji finalnej oferuje znacznie mniej miejsca na dane, niż miało go być – za sprawą preinstalowanego oprogramowania. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku tabletu Surface.

Źródło: VG247, IGN

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Wyprodukowano najnowszy model Mercedesa. Producent nie pozwala na sprawdzanie ile pozostało paliwa w baku, w zamian dał możliwość wożenia zapasowego kanistra.

  Czy to brzmi absurdalnie? :)

  Kupiłem, urządzenie i nawet nie mam prawa sprawdzić ile mi miejsca na dysku pozostało? Jeszcze zrozumiem niemożność jego wymiany, ale nie wolno mi wiedzieć ile tam miejsca pozostało? :D To jest to moje urządzenie, czy tylko zapłaciłem za "wypożyczenie" i możliwość użytku zgodnie z wymyślonymi zasadami? Paranoja.


  No i co właściwie zajmuje tyle tego miejsca (mając oczywiście na uwadze, że nie jest to równe 500GB)? Drivery i ten glazurowy interface? To wcina tyle miejsca?
  Jaki to za gatunek "człowieka" odpowiada za powstanie tej konsoli...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niesamowity NEXT GEN o ogromnej wydajności!... już na starcie masa osób narzeka na czasy wczytywania i decyduje się na wymianę dysku na szybszy ;-)

   • avatar
    piccardo
    -1
    Zapominacie o jednym w dzisiejszych czasach gry, filmy i inne byle pierdoły liczy się w GB a obie konsole mają dyski śmieszne 500GB gdzie 1TB nie jest wiele droższy... Ale najlepsze jest to że kupując szitboxa po raz wtóry jest się ruchanym bo tu dysku od tak nie wymienisz za to w PS4 jak i poprzednim PS 3 wymienisz bez problemu i znów to pokazuje w kosztach która konsola się opłaca z tą różnicą że być może tym razem obie konsole nie będą złamane i szitbox tym razem z cienia nie wyjdzie.
    • avatar
     K.L.F
     -4
     Kogo to w ogóle dziwi.
     Nie pierwszy raz producęci konsol lub nawet zwykłych twardzieli do pc robią sobie jaja.
     1TB=879 GB (u mnie)
     500GB=412GB (u kumpla)
     Takich przykładów jest mnóstwo i nie trzeba daleko szukać.
     Niech każdy zajrzy na swojego twardego i sprawa jasna.