Karty graficzne

XFX ma swój pomysł na kartę Radeon RX Vega

przeczytasz w 1 min.

Zaprezentowany model na pewno wyróżnia się efektownym wzornictwem, ale dokładna specyfikacja jeszcze nie jest znana.

Też nie możecie się doczekać niereferencyjnych wersji kart graficznych Radeon RX Vega? Firma XFX postanowiła uchylić rąbka tajemnicy o swojej konstrukcji i zaprezentowała kilka fotek swojego akceleratora.

Dokładna specyfikacja karty jeszcze nie jest znana, ale najprawdopodobniej mamy do czynienia z modelem Radeon RX Vega 56 – na pokładzie znalazłby się rdzeń Vega z 3584 procesorami strumieniowymi oraz 8 GB pamięci HBM2 2048-bit. Do działania wymagane jest podpięcie 6- i 8-pinowego zasilania.

XFX Radeon Vega

Głównym atutem akceleratora jest autorskie chłodzenie. Producent zastosował tutaj pokaźny radiator z kilkoma ciepłowodami, a na aktywną część składają się dwa duże wentylatory. Całość schowano pod efektowną obudową z motywami karbonu i logo XFX, natomiast na rewersie zainstalowano płytkę backplate z logo serii Vega.

Cena i termin dostępności karty jeszcze nie jest znany. Pytanie czy autorskie wersje Vegi mają szansę w starciu z konkurencyjnymi modelami GeForce GTX 1070 i GTX 1070 Ti.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gniot
  3
  Bez sensu są te vegi ! Ryzeny są spoko ale vega to porażka
  • avatar
   Geriavit
   3
   Jeśli chodzi o jakość wykonania i kulturę pracy to w przypadku XFX można być niemal pewnym, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Posiadam RX480 GTR Black, który nigdy nie zbija taktów. Oczywiście nie mówię o stanie spoczynku :p Poprzedni model to był HD6870, którego wymieniłem niemal rok temu na obecną kartę. Katowałem ją ponad 5 lat i cały czas spoko śmigała. W zasadzie nadal śmiga ale w kompie mojego szwagra :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Mi wystarczy że będzie cichsza od referentów. Pod tym względem patrzę głównie w kierunku MSI oraz Sapphire, lecz ciekaw jestem jaką kulturę pracy pokaże XFX.
    • avatar
     Franz
     -2
     W sklepach pewnie będzie najwcześniej za pół roku, jak to ostatnio bywa z kartami od AMD.