Karty graficzne

XFX stawia na współpracę z AMD/ATI

przeczytasz w 1 min.

Producent kart graficznych i płyt głównych dotychczas był wierny swojemu stałemu partnerowi czyli nVidii. Przez lata korzystał jedynie z rozwiązań firmy z Santa Clara. Niestety (dla nVidii) XFX od przyszłego roku zamierza poszerzyć ofertę produkowanych grafik o modele wyposażone w procesory graficzne od AMD/ATI. Plotki o takich zmianach pojawiły się już w sieci kilka dni temu. Dziś wiadomo, że sprawa jest jak najbardziej autentyczna.

nVidia traci kolejnego, wyłącznego partnera

Krok XFX to dobry sygnał dla AMD. Sprzedaż Radeonów jest na tyle dobra, że XFX nie mógł przepuścić okazji, aby zarobić kilka „groszy” na fali popularności serii HD 4xxx. Dla nVidii jest to wyraźny sygnał – zresztą nie pierwszy – że dotychczasowi, wyłączni partnerzy, nie mogą już dalej pozostać wierni tylko jednej firmie. Po prostu sprzedaż GeForce'ów na tle Radeonów nie wypada już tak dobrze jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze ile odmian kart Radeon zaprezentuje firma XFX. Przypuszcza się, że producent zainteresowany jest głównie „górną półką”.

Źródło: nordichardware.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!