Smartfony

Xiaomi chce sprzedać w tym roku 100 mln smartfonów i ma na to duże szanse

przeczytasz w 1 min.

W Q1 2018 klienci nabyli około 30 mln smartfonów Xiaomi. Producent jest na dobrej drodze, aby zanotować lepszy wynik niż w poprzednim roku.

Chińskie telefony już jakiś czas temu wyszły z cienia. Najlepszym przykładem potwierdzającym tego typu stwierdzenia wydaje się Xiaomi, które nie może narzekać na wyniki sprzedaży, a cały czas chce je poprawiać.

Nie jest tajemnicą, iż plany tego producenta na obecny rok zakładają sprzedaż 100 mln smartfonów. Oznacza to, iż względem zeszłego roku Xiaomi chce zanotować poprawę wyników o aż 10%. Czy ma na to szansę?

Jak najbardziej. W Q1 2018 klienci nabyli bowiem około 30 mln smartfonów Xiaomi. Łatwo policzyć, że utrzymanie podobnego tempa w kolejnych miesiącach sprawi, że ostatecznie wynik będzie jeszcze lepszy od założeń.

Co warte odnotowania, chińscy producenci notują spadki sprzedaży na rodzimym rynku. W związku z tym zamierzają mocniej zainteresować się mieszkańcami innych regionów, w tym Europy. Dotyczy to nie tylko dobrze znanych już u nas Xiaomi i Huawei, ale również Vivo.

Źródło: gsmarena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  -1
  Póki XIAOMI będzie sztuką kompromisu póty go nie wybiorę.
  Ale w takim tempie rozwoju może z czymś wyskoczą porządnym bez kompromisów.
  W moim przypadku iPhone są po za stawką ponieważ nie spełnia wymagań jakie pokładam w sprzęcie.Dlatego na chwilę obecną tylko Samsung , Huawei , LG liczą się w tym starciu dla Mnie.
  Oczywiście sprawa marki może szybko się zmienić ale już samego systemu operacyjnego nie ponieważ w przypadku produktów APPLE jestem zmuszony na ich konfigurację systemu operacyjnego nie mogąc nawet w niego ingerować.
  • avatar
   Onektus
   -2
   Ankieta żeby być w pełni kompletna powinna zawierac jeszcze. "Tak i nie planuję do marki wracać"