Systemy operacyjne

Xperia XZ i Xperia XZs oraz Nokia 8 z Androidem 8.0 Oreo

przeczytasz w 1 min.

Sony oraz HMD Global przekazały informacje, które bez wątpienia ucieszą posiadaczy wymienionych smartfonów. Aktualizacje już ruszyły.

Android 8.0 Oreo ma już kilka tygodni, ale na ten moment jego rynkowe udziały są marginalne. Powoli powinno się to zmieniać, producenci zaczynają bowiem nieco śmielej wydawać aktualizacje.

Android 8.0 Oreo dla smartfonów Xperia XZ i Xperia XZs

Sony wystartowało wprawdzie już w październiku, ale nowa wersja systemu trafiła wtedy jedynie do właścicieli modelu Xperia XZ Premium. Japończycy obiecywali jednak dość szybko wydać kolejne aktualizacje i wygląda na to, że chcą dotrzymać słowa. Android 8.0 Oreo trafia bowiem na modele Xperia XZ i Xperia XZs.

W obydwu przypadkach nastawiać trzeba się na konieczność pobrania 1232 MB danych. Oczywiście aktualizacja wdrażana jest stopniowo, u niektórych już się pojawiła, podczas gdy inni poczekają jeszcze kilka dni.

Xperia XZ i Xperia XZs Android 8.0 Oreo

Android 8.0 Oreo dla smartfona Nokia 8

Nowej wersji systemu wyglądać mogą również osoby korzystające z Nokii 8. Proces wdrażania aktualizacji rozpoczął się wczoraj, paczka waży tutaj nieco ponad 1518 MB. I w tym przypadku proces odbywa się stopniowo.

Nokia 8 z Androidem 8.0 Oreo

Kolejne aktualizacje smartfonów Sony i Nokia

Obydwaj producenci na tym nie poprzestaną. Sony deklaruje, iż następna w kolejce jest Xperia X Performance. HMD Global od dawna obiecuje natomiast, że wydawać będzie aktualizacje dla wszystkich swoich modeli, także tych z niższej półki cenowej.

Źródło: Sony, HMD

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ADR15
  1
  Wszyscy tak narzekają na sony, a obecnie po google mają najlepsze wsparcie jeżeli chodzi o aktualizacje. Ja jeszcze nie otrzymałem 8 na swoją XZ.
  • avatar
   ch3mn3y
   0
   Teoretycznie, to z Oreo Sony wystartowało jeszcze wcześniej - wraz z XZ1 i XZ1 Compact, a nie "dopiero" z XZ Premium.

   A tutaj mamy do czynienia z już starszym flagowcem, gdzie, jak na razie, poza Sony tylko Google wydało Oreo na takie "starowinki".

   Ciężko tutaj porównywać do Nokii 8, która w praktyce jest odpowiednikiem wspomnianej XZ1...
   • avatar
    Marucins
    0
    Brawo a OnePlus mydli oczy wersją beta.