Smartfony

Xperia Z4 nie pojawi się na MWC 2015 - Sony opóźnia premierę i przykłada się do specyfikacji

przeczytasz w 1 min.

Argumenty użytkowników do producenta nie docierały, ale najwyraźniej wyniki sprzedaży już tak.

Xperia Z4 nie pojawi się na MWC 2015

Systematycznie powraca do nas temat smartfona Xperia Z4. Wydaje się, że wiemy o nim już całkiem sporo, ale na premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Nie tak dawno sugerowano, iż pokłosiem słabych wyników finansowych Sony będzie zmiana cyklu wydawniczego flagowych smartfonów. Nie wszyscy dawali temu wiarę, ale wygląda na to, że tak właśnie się stanie. Japoński producent poinformował bowiem, iż podczas targów MWC 2015 nie zorganizuje dużej konferencji, a tylko na takowej mogłaby zostać zaprezentowana Xperia Z4.

Tym samym niemal pewne jest już to, że Sony zdecydowało się odejść od prezentowania flagowych smartfonów co pół roku. Argumenty użytkowników do producenta nie docierały, ale najwyraźniej wyniki sprzedaży już tak.

Będzie zatem więcej czasu na przygotowanie nowej propozycji i zanosi się na to, że względem poprzednika zmian powinno być sporo. Xperia Z4 przetestowana została w GeekBench, dzięki czemu poznaliśmy kilka elementów specyfikacji. Czego się spodziewać? Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami procesora Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM oraz najnowszej wersji systemu Google Android.

Xperia Z4 benchmark

To rzecz jasna jedynie częściowe parametry. Największą zagadką pozostaje wciąż ekran, a właściwie jego rozdzielczość. Najprawdopodobniej wynosić będzie ona 2560 x 1440 pikseli, ale być może pojawią się nawet dwie wersje smartfona, z których ta druga oferować będzie ekran Full HD.

Z racji tego, że do premiery jeszcze sporo czasu, zagadka ta może nam się za jakiś czas wyjaśnić.

Źródło: ibtimes.co.uk, gsmarena

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  10
  I bardzo dobrze, nowe zetki co pół roku to przesada i zero zmian.
  • avatar
   Michaanu
   3
   Oby się nie okazało, że wersja z ekranem full HD będzie droższa lub będzie gorzej z jej dostępnością.
   • avatar
    wiesiors4
    2
    Jeśli chodzi o flagowce, to może Sony ma ich najwięcej. Ale większość ludzi kupuje tańsze telefony, a tu dominuje Samesung, który co jakieś 2-3 tygodnie wypuszcza coś nowego. W nazewnictwie szajsunga nie łapią się już nawet jego wyznawcy. Rynek jest wręcz zaśmiecony przez tego producenta. Mnóstwo telefonów, które różnią się jedynie szczegółami.
    • avatar
     Dragonik
     0
     Teraz to każdy smartfon prawie taki sam a kiedyś od razu się wiedziało czy to SE, samsung, nokia i inne
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czyżby SONY uczyło się na błędach? ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       czemu najwięcej ludzi dało opcję co półtora roku? Czyżby system Galaxy S i Galaxy note, sony z, LG G, G Flex, G Pro, HTC One, One Max był zły?