Internet

YouTube będzie usuwał filmy sugerujące związek sieci 5G z COVID-19

przeczytasz w 1 min.

YouTube zdecydował się zareagować na coraz większą liczbę filmów, których autorzy sugerują związek sieci 5G z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Nie będzie dłużej tolerował takich treści.

YouTube przeciw fałszywym teoriom spiskowym

Fake newsy stanowią coraz większy problem, a skoro bardzo często dotyczą najpopularniejszych tematów to nic dziwnego, że obecnie spora część z nich koncentruje się na koronawirusie. Wiele firm wypowiedziało im już walkę, właśnie dołącza do tego grona YouTube, który ma już dość fałszywych teorii spiskowych. Teorii, wedle których pandemia rozprzestrzenia się przez sieci 5G. O tym, że panika jest bezzasadna pisaliśmy już w artykule Czy należy obawiać się sieci 5G.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem przekazanym przez rzecznika prasowego, na tapecie znalazły się „treści graniczne”. W niektórych przypadkach publikujący będą musieli pogodzić się z utratą przychodów z reklam i wyłączeniem ich materiałów z wyników wyszukiwania. Treści najbardziej kontrowersyjne będą natomiast usuwane. Tymi samymi restrykcjami objęto wcześniej filmy promujące niesprawdzone metody ochrony przed koronawirusem.

„Mamy również jasne zasady, które zabraniają publikowania filmów promujących niesprawdzone metody zapobiegania koronawirusowi zamiast poszukiwania leczenia. Szybko usuwamy filmy naruszające te zasady, gdy tylko zostaną nam zgłoszone. Zaczęliśmy również ograniczać widoczność treści granicznych, takich jak teorie spiskowe łączące 5G z koronawirusem, które mogłyby wprowadzać użytkowników w błąd.”

Nie brakuje ludzi wierzących w związek sieci 5G z COVID-19

Zastanawiacie się, czy tego typu działania są potrzebne? Jak najbardziej. W ostatnich dniach na terenie Wielkiej Brytanii podpalono kilka masztów z nadajnikami do obsługi sieci 5G. Sprawców potępiają również tamtejsi politycy. Michael Gove stwierdził, że takie postrzeganie sieci 5G to „niebezpieczny i fałszywy nonsens”.

Źródło: theguardian, chemtrail chemtrail

Warto zobaczyć również:

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Podobno mamy demokrację i wolność słowa, hmm...

  Więc jak ktoś chce sobie wrzucać takie filmiki i jest ktoś kto to ogląda to czemu to robią i osuwają takie treści???

  Jak ktoś sobie chce wierzyć w płaską ziemię i że ma 6000 lat to niech sobie tam wierzy.

  Niech każdy zajmie się sobą i używa własnej głowy a nie na siłę naprawia świat
  • avatar
   Dexterr
   1
   Może to i ograniczenie wolności słowa ale google jako prywatna firma może nie chcieć finansować(bo przecież serwery za darmo nie działają) szerzenia głupoty i ciemnoty.
   • avatar
    tom3636
    1
    Dodałbym do tej listy płaskoziemców, Nopowców, chemitrailswierców i w ogóle wszelkich analfabetów intelektualnych. Ale niech zaczną od wszelkiego rodzaju tiktokowców.
    • avatar
     dolph
     1
     Ta jest... to jest poziom portali w sieci: patostream - zapraszamy, filmy niewygodne - won. YT to rak jak FB.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Jeśli już chcą usuwać głupoty, kocopoły i inne brednie t niech to zrobią kompleksowo. Czyli z 80% Jutuba jest do wywalenia... Niech będę konsekwentni a nie wybiórczo brednie będą usuwać.
      • avatar
       awesome1337
       0
       mam nadzieję ze eternal1 nie ma kanału na youtube bo była by to wielka strata :(
       • avatar
        owatanka
        0
        I bardzo dobrze mimo iz wiadomosci o tym pojawiaja sie dopiero drugi tydzien to juz mam ich dosc jakim trzeba byc tempakiem aby wymyslic ze nadajniki 5G wywoluja coronawirusa , zabieraja tlen i powoduja globalne ocieplenie przeciez to jest zwyczajne trolowanie i fake news a takie powinny byc usowane a kanaly zamykane.
        • avatar
         kriswolf
         0
         A gdzie badania, że 5G nie wpływa negatywnie na komórki i tym samym np łatwiejsze wnikanie wirusa?
         • avatar
          RAQ73
          -2
          pieprzona cenzura......
          • avatar
           Konto usunięte
           -3
           Ha ha ha, tylko lewacka wersja prawdy jest dozwolona. Debile z YouTube bez żadnych badań stwierdzili że 5G jest cacy.Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę a żydki z YouTube są łase na kasę. Kurtyna
           • avatar
            pawluto
            -9
            Do dziś żaden z operatorów na terenie Polski nie przedstawił wyników badań że 5G jest nieszkodliwe !!!
            Dlaczego ??? Bo oni wiedzą że jest to szkodliwe - nikt przy zdrowych zmysłach nie wsadzi głowy do mikrofalówki nawet na 5 minut !