Internet

YouTube.com ma się coraz lepiej?

przeczytasz w 1 min.

Wydaje się, że Google znalazło sposób na zarabianie dużych pieniędzy z serwisu YouTube.com. Wyszukiwarkowy gigant wprowadza szereg zmian, chcąc przemienić YouTube.com w wielką usługę komercyjną.

Jak wiemy, YouTube.com to najpopularniejszy na świecie serwis internetowych, który pozwala dzielić się i oglądać materiały wideo. Serwis ten jest wykorzystywany do różnych celów – niektórzy wstawiają w nim śmieszne wideo, inni starają się wypromować swoje produkty, jeszcze inni używają możliwości YouTube do… poszukiwań zaginionych osób. A wszystko dzięki temu, że całkowicie za darmo możemy sprawić, iż nasze wideo obejrzy mnóstwo internautów. Niemniej Google jak dotąd nie ma zysków z serwisu, a jednocześnie dysponuje tak wielkimi środkami finansowymi, że nie musi zamykać tego portalu.

Nie oznacza to jednak, że firma nie dąży do tego, by YouTube zaczęło w końcu przynosić duże zyski. Jak poinformowała Shishir Mehrotra z serwisu, Google próbowało już wielu rzeczy i będzie próbowało ich nadal. Testy pokazują, czy dane rozwiązanie się sprawdza, czy też nie.

Obecnie Google chce sprzedawać materiały cyfrowe za pośrednictwem YouTube. Na początek ma pojawić się możliwość kupowania gier i muzyki. Po obejrzeniu ciekawego teledysku użytkownik będzie mógł przenieść się na stronę sklepu online, w którym zakupi płytę wykonawcy (w tym wypadku będą to sklepy Amazon i Apple iTunes). Z kolei po zapoznaniu się z interesującym wideo z gry, udostępniona zostanie podobna możliwość, z tą tylko różnicą, że zakupu będziemy dokonywać bezpośrednio u dystrybutorów gry – np. w przypadku Spore będzie to Electronic Arts.

W niedalekiej przyszłości mamy mieć możliwość kupowania seriali telewizyjnych, filmów, książek, a nawet biletów na koncerty. Jest to bez wątpienia ciekawa inicjatywa. Nie wiadomo tylko, czy będzie opłacalna dla Google i jego partnerów. Firmy mają się bowiem dzielić procentami z zysków.

Niewykluczone, że podobną możliwość zaoferuje także polska wersja serwisu.

Źródło:YouTube.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rafraf123
  0
  Wszystko pod pieniądze już robione;/ niedługo za przeglądarki czy wyszukiwarkę google trzeba będzie płacić.
  • avatar
   Darkeners
   0
   YouTube brakuje jednej rzeczy, a mianowicie obsługiwania standardu HD, chociażby 720p/i.