Internet

YouTube dla dzieci wystartował

przeczytasz w 1 min.

To bezpieczna platforma wideo stworzona z myślą o najmłodszych - zapewnia firma Google.

YouTube Kids

Internet nie jest dla dzieci. No chyba, że YouTube – a konkretnie jego nowa wersja, stworzona specjalnie dla nich.

O YouTube Kids mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz aplikacja jest już oficjalnie dostępna w sklepach Google Play i iTunes. Na platformie dostępne są tylko wybrane filmy, uznane za odpowiednie dla młodych widzów, podzielone na cztery kategorie: bajki, muzyka, nauka i ciekawostki. Całości dopełnia przyjazny dzieciom, uproszczony, kolorowy interfejs. 

To tyle jeżeli chodzi o dzieci. YouTube Kids to jednak także dodatkowe narzędzia kontroli dla rodziców. Mogą oni na przykład ustalić limit czasowy na oglądanie filmików, wyłączyć muzykę i efekty dźwiękowe czy też uniemożliwić korzystanie z wyszukiwarki (ograniczyć dzieci do katalogu wstępnie wybranych materiałów).

YouTube Kids obecnie dostępne jest dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i z czasem powinno też pojawić się w innych częściach świata, w tym w Europie. To „pierwszy produkt Google zaprojektowany z myślą o najmłodszych”, ale najpewniej nie ostatni. Jednym z najnowszych celów giganta z Mountain View jest bowiem dostosowanie Internetu do wszystkich jego użytkowników, niezależnie od wieku. Co o tym myślicie?

Źródło: YouTube Blog, TheVerge, Google Play

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kot-kreskowy
  11
  Będzie Johny Bravo?
  • avatar
   Kershav
   9
   Bedzie Happy tree friends? :]
   • avatar
    R2rr0
    8
    "Internet nie jest dla dzieci." A to dopiero ciekawostka.
    • avatar
     Konto usunięte
     7
     I jeszcze bardziej spersonalizowane reklamy dla młodych, chłonnych i łatwowiernych umysłów...
     • avatar
      stalkerpl
      5
      szczególnie kreskówki made in usa są dla dzieci w których pokazuje sie jak zabić kota czy psa na tysiąc sposobów a później sie dziwimy ze to samo robi dziecko ale niestety w realnym świecie kotek po uderzeniu młotkiem nie wstaje usmiechnięty, taki tylko podaje przykład