Oprogramowanie

YouTube: filmy 3D w Mozilla Firefox z Nvidia 3D Vision

przeczytasz w 1 min.

Mozilla, Google oraz Nvidia przygotowały wspólny projekt, dzięki któremu będziemy mogli poprzez przeglądarkę Firefox 4.0 oglądać filmy 3D za pomocą HTML5. Funkcjonalność ta jest już dostępna i może korzystać z niej każdy, kto ma przeglądarkę Firefox 4.0, kartę graficzną Nvidii oraz okulary 3D.

Youtube udostępnia wiele filmów 3D i są one aktualnie transkodowane do formatu WebM, który jest niezbędny do poprawnego wyświetlania filmów 3D. Jeżeli chcecie wypróbować tą nowość i spełniacie wyżej podane wymagania, powinniście odwiedzić adres Youtube 3D i wybrać opcję HTML5 Stereo View. Wiele osób już korzysta z dobrodziejstw 3D dzięki okularom anaglifowym, ale dzięki wykorzystaniu technologii Nvidia 3D Vision posiadacze zestawów tejże firmy będą w stanie wykorzystać je do oglądania skonwertowanych treści 3D, które będą w coraz większej liczbie pojawiać się w zasobach YouTube.
 

YouTube 3D
 

Już niebawem technologia trafi także do innych przeglądarek, w tym do Chrome, który o dziwo jeszcze nie wspiera nowego rozwiązania autorstwa Google.
 

Więcej o YouTube:

Źródło: Mashable, Nvidia

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A procent ludzi wykorzystujących to może być mniejszy niż 5%
  • avatar
   Szymon331
   0
   Często oglądam filmy w 3D z youtubea ale raczej tak dla efektu. Niestety 99% interesujących mnie materiałów to standardowe 2D.
   • avatar
    Lightning
    0
    Nic nowego - już pół roku temu testowałem zestaw 3D na You-tube (najbardziej byłem zainteresowany grami).
    • avatar
     Nalovp
     0
     Tak się ostatnio zastanawiałem na co wymienić iE9,a 3D vision mam więc sprawa jest prosta.
     • avatar
      Nalovp
      0
      To gowno u mnie nie działa bo nie mam najnowszego sterownika od karty graficznej.To dziadostwo chce ten od GTX590,kiedy ja mam GTX580 SLI,po wyłączeniu sli nadaj chce ten od GTX590.
      • avatar
       Ari93
       0
       ja na chrome normalnie wlaczylem to youtube 3d, wybralem czerwony/cyjan i dziala ;D
       no ale na dluzsza mete...