Internet

YouTube - co piąta osoba na świecie spędza tam ponad godzinę każdego dnia

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Właściciele serwisu YouTube pochwalili się imponującymi statystykami. Przede wszystkim liczba aktywnych użytkowników przekroczyła już 1,5 miliarda.

YouTube jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną w Internecie*. To do tej przystani docierają surfujący w sieci internauci, szukający rozrywki, informacji czy porad. Ilu ich jest? Dosłownie mnóstwo. Licząc tylko tych, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu – przeszło 1,5 miliarda.

To oznacza – ni mniej, ni więcej – że średnio co piąta osoba na świecie korzysta z YouTube’a. Z jednej strony trzeba bowiem odliczyć posiadaczy multikont, z drugiej – doliczyć tych, którzy filmiki oglądają bez logowania się w serwisie.

To jednak nie koniec imponujących statystyk serwisu należącego do Google. Okazuje się bowiem, że przeciętny użytkownik z półtoramiliardowej grupy każdego dnia spędza na YouTubie ponad godzinę (i to licząc wyłącznie obejrzenia na urządzeniach mobilnych).

Wnioski z tego mogą być różne i wyciąganie ich pozostawimy już wam samym. Poprosimy jedynie o udział w sondzie i aktywność w komentarzach – sprawdźmy, czy Benchmarkowcy zawyżają czy też zaniżają ten wynik.

Przy okazji władze YouTube’a zapowiedziały, że: udostępniony zostanie format VR180 do filmów VR, pojawią się nowe kamery do nagrywania takich filmów i zaktualizowana zostanie mobilna aplikacja (a największą nowością będzie odtwarzacz dostosowujący się do formatu wideo).

Źródło: YouTube Blog, TechCrunch. * Według Alexa.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pószek okrószek
  No co tu dużo mówić? Każdy woli wybierać sobie sam treść, często o wiele bardziej wiarygodną niż to, co serwuje telewizja publiczna i kłamliwe stacje jak TVN i jeszcze ten złodziejski podatek radiowo telewizyjny.
 • avatar
  Buuren
  Większość to pewnie muzyka lecąca w tle.
 • avatar
  ooooo
  Ja oglądam telewizję, która nadaje m. in. przez Youtube. Filmików praktycznie nie oglądam.
 • avatar
  DreamerDream
  Ja mocno zawyżam normę... ale to tylko dlatego, że używam go jako "odtwarzacz muzyczny" w tle i założę się, że wiele osób używa yt tylko (albo głównie) do muzyki.
 • avatar
  Adios6293
  YouTube to jedna z lepszych zeczy "w internecine"
  -1
 • avatar
  darioz
  Ja też spędzam jakieś 3 godziny ale gapię się przeważnie w statystyki wuświetleń i zarabiania hajsu na moich lets plejach ale jest cienko i nie mogę się wybić.
  Ale ten dzień nąstąpi i będę celebrytą zapraszanym na wszelkie pokazy z grami i będę udzielał wywiadów a wokół mnie będą się kręcić setki pięknych fanek!
  -10
 • avatar
  sebmania
  Mnie denerwują nachalne adnotacje na filmikach ostatnio nawet pojawiły się takie które nie da się wyłączyć na końcu filmiku i podczas pauzy, które czasem zasłaniają ważne treści jeśli są one w rogach filmiku.