Internet

YouTube nie da się TikTokowi. Chce z nim wygrać jego własną bronią

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Google nie podda się tak łatwo i przygotuje swoją odpowiedź na TikToka. Czym konkretnie mają być YouTube Shorts?

Wiele osób nie rozumie fenomenu TikToka, ale nawet jeśli niezrozumiały, to fenomen ten jest faktem. W ciągu ostatnich dwóch lat serwis przyciągnął rzesze użytkowników, wyprzedzając Twittera i Snapchata pod względem popularności. Krótkie filmiki z życia są pochłaniane nałogowo, przez co niektórzy twórcy uciekli z YouTube’a właśnie do tej wciąż młodej usługi. Wygląda na to, że gigant chce ich odzyskać, a przy okazji przygarnąć do siebie widzów – w tym celu powstaje funkcja Shorts.

Co to jest YouTube Shorts i w czym ma być lepsze od TikToka?

Podobnie jak Relacje (które zresztą też zostały udostępnione, aby nie zostać w tyle za konkurencją z sektora social media), Shorts mają być dostępne z poziomu głównej aplikacji YouTube. Będzie to miejsce, w którym znajdziemy (niekończący się) strumień krótkich filmików publikowanych przez internetowych twórców – kilkunastosekundowych żartów, urywków z życia czy szybkich wiadomości. Zupełnie jak na TikToku.

Ale firma Google zamierza zrobić coś, dzięki czemu będzie mogła zyskać przewagę nad TikTokiem. Z doniesień opublikowanych w serwisie The Information wynika, że twórcy będą mogli bez żadnych przeszkód wykorzystywać w swoich materiałach licencjonowaną muzykę z usługi YouTube Music jako tło. To faktycznie byłoby coś!

Start YouTube Shorts może być blisko

Na razie nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia na ten temat, ale krążą głosy, że startu funkcji YouTube Shorts doczekamy się jeszcze przed końcem tego roku. Czy tak na gorąco wróżycie jej sukces?

Źródło: The Information, TheNextWeb, Engadget, CNET

Czytaj dalej o Internecie: 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  15
  Czym jest do uja ten TIKTOK ?
  • avatar
   luk108
   8
   Zacznijmy od tego, czy do ch...... jest TikTok?
   • avatar
    patol1984
    7
    Pierwszy raz słyszę, właśnie oglądam, zaledwie 60 sekund oglądania i czuje przeładowanie głupotą. Filmowe śmietnisko.
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     TikTok to super platforma pozwalająca udokumentować swoje rytualne samobójstwo podczas selfie gdzieś na klifie.
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      Poziom treści YT strasznie spada dokładając do tego ich politykę bardzo to zbliżają się do TikToka bardzo szybko
      • avatar
       Ciekawski_
       3
       Pierwszy raz słyszę o TikTok. To kolejny pomysł jak zagospodarować głupotę nastolatków(wnioskuję po opisie tutaj)?
       • avatar
        Klops
        0
        TikTok to jest tarcza przeciw agresywnym Ufoludkom. jak zobaczą na co poświęcamy czas, życie, to bardzo szybko zrezygnują z ataku na nas. PZDR z domu.
        • avatar
         Sauvage
         0
         jak czytam te komentarze na temat TikToka to mnie w części śmieszą i zaskakują brakiem poczucia humoru u komentujących. Patol1984 - gratuluję że po 60 sekundach jesteś w stanie ocenić całego TikToka i jego zawartość. Zresztą pozostali też nie lepsi. Jest jak z komentarzami i artykułami na Benchmarku - jedne są dobre inne to śmieci - ale tu jakoś nie twierdzicie że cały benchmark jest do d..y po przeczytaniu jednego artykułu czy komentarza. Jak coś krytykujecie to róbcie to z klasą i sensem.
         • avatar
          magnat_flexus
          0
          Kogo obchodzi jakiś TikTok dla dzieciaków.Ja poruszam się tylko po poważnych portalach.G...o mnie obchodzą czyjeś durnowate wycinki z życia i ich jeszcze głupsze filmiki zamieszczane przez puste panienki i płytkich kolesi.Nigdy nie marnowałem czasu na oglądanie jakichś debilnych filmików na YT (typu "śmieszne filmiki" i inne tego typu szajsy).To jeśli tam taka dzieciarnia przesiaduje toż to treści tam zamieszczane muszą być "naprawdę inspirujące intelektualnie."