Drony

Bezlusterkowiec Panasonic GH4 przerobiony na kamerę dla drona

przeczytasz w 1 min.

Systemowy aparat w dronie Yunnec pozwala na użycie szkieł systemu Mikro 4/3

Yunnec dron

Drony stają się coraz potężniejsze, nie zaskakują zatem rosnące oczekiwania co do instalowanych na ich pokładzie kamer. O planach wsparcia branży dronowej przez Panasonic i adaptacji systemu Mikro 4/3 mówi się już od dawna. Owocem takiej współpracy pomiędzy Panasonic i firmą Yuneec jest kamera CGO4.

To w dużym stopniu klon Panasonic GH4, co widać po analizie specyfikacji (16 Mpix, sensor 4/3, ISO 100-25600, wideo 4K/30p o przepływności 100 Mbps, tryb RAW). Inna jest obudowa, która została połączona z trzyosiowym gimbalem i dostosowana do wymogów pracy po podłączeniu do drona.

Yunnec CGO4
Yunnec pozbył się elementów, które w przypadku drona by tylko zawadzały, w tym wizjera i ekranu LCD. Zaowocowało to dodatkowo zmniejszeniem rozmiarów konstrukcji

Domyślnie CGO4 wyposażono w obiektyw 14-42 mm f/3,5-5,6, ale zachowano możliwość wymiany obiektywu na inny z bagnetem Mikro 4/3.

Sam aparat i gimbal to nie wszystko. Istotną rolę odgrywa tutaj doskonały system sterowania aparatem (zoptymalizowany dla pilota zdalnego sterowania) i samym dronem.

Yunnec CGO4 gimbal

Producent oferuje CGO4 jako dodatek do drona Yuneec Tornado H920. Cena? Tylko niespełna 6 tysięcy euro i w tym przypadku nie jest to żart.

Źródło: Yuneec

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lagosp
  1
  GH4 to najlepszy aparat na rynku do filmowania więc nie dziwię się że zbudowali coś takiego. Aż dziwne że dopiero teraz patrząc na gwałtowny rozwój dronów
  • avatar
   variel
   0
   Nie dron, lecz multicopter.