Telefony

Zabezpieczenia iPhone pokonane po raz drugi

przeczytasz w 1 min.

I stało się. To była tylko kwestia czasu. Oprogramowanie iPhone OS 2.0 przeznaczone do iPhone’a i iPhone'a 3G, które miało uchodzić za najbezpieczniejsze ponieważ zostało przygotowane przez najzdolniejszych programistów Apple'a, została złamane zaraz po tym jak telefon trafił na sklepowe półki.

Prace nad „pokonaniem” zabezpieczeń pierwszej wersji  firmware'u  telefonu pochłonęły hakerom kilka miesięcy. Wersję nr 2 złamali po kilku godzinach.

Za to, że nowy soft poległ tak szybko, nie można winić w 100% programistów Apple’a ponieważ ludzie z grupy Dev Team to Ci sami, którzy „rozebrali” iPhone OS 1.0, więc można napisać, że wiedzieli gdzie trzeba popukać aby pękło.

Już niebawem ludzie z Dev Team zaprezentują swoje narzędzie o nazwie Pwnage. Dzięki aplikacji będziemy mogli m.in. uruchamiać dowolny program na telefonie nawet te, na które nie zgadzał się Steve Jobs. Równie ciekawie przedstawia się możliwość korzystania z kart typu pre-paid.

 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    BS :) 2.0 został złamany przed wyjściem samego iphone 3g. A to że teraz zrobiło się głośno to wina wyjścia telefonu bo jak można złamać jak czegoś jeszcze nie ma na rynku :)