Gry

Zamienimy smartfona w Game Boya

przeczytasz w 1 min.

...Jeśli tylko Nintendo wykorzysta swój opatentowany projekt mobilnego akcesorium, dającego taka właśnie możliwość. Co byście powiedzieli na możliwość zamiany smartfona w realistycznego Game Boya?

Nintendo jest firmą, która idzie z duchem czasu, ale równocześnie wciąż stara się dbać o to, by mieć coś do zaoferowania retromaniakom. Najnowszy pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie – zamienimy smartfona w Game Boya.

Japoński gigant opatentował wyjątkowe akcesorium mobilne – to obudowa (a może etui) do smartfona, która pozwala (w pewnym sensie) zamienić go w Game Boya. Fragment ekranu telefonu jest wydzielony na wyświetlacz konsolki, a do sterowania służą fizyczne przyciski, które znajdują się dokładnie w tych samych miejscach, co w oryginale.

Game Boy patent
Nintendo/USPTO

Wraz z nakładką firma Nintendo przygotowałaby pewnie jakiś oficjalny emulator, który pozwalałby grać na smartfonie w klasyczne tytuły z lat 90. minionego stulecia. Ale… 

Jak to z patentami bywa, nie jest powiedziane, że takie akcesorium kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Biorąc jednak pod uwagę niemałe zainteresowanie retrokonsolami wydawanymi co jakiś czas przez Nintendo, szansa na to jest całkiem duża. Swoją drogą – bylibyście zainteresowani tego typu powrotem do przeszłości?

Źródło: TechSpot, GameRevolution. Foto: AlexAntropov86/Pixabay (CC0)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  9
  Szczerze? To tak głupie że aż fajne :D
  • avatar
   miedzianek
   2
   W dobie gier 3D, tak mocno do siebie podobnych i czasami tak żałosnych,m fajnie było by wrócić do Warioland, Baloon Adventures czy nawet Tetrisa :)
   • avatar
    Michał 06
    0
    aż rozkręcę swojego gameboya może jaki smartfon tam siedzi ;)
    • avatar
     bartek_k3
     0
     Biore dwa w ciemno