Ciekawostki

Zegarek przyszłości - według (patentu) Samsunga

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Malutki wyświetlacz smartwatcha nie zapewnia zbyt wysokiego poziomu komfortu. Samsung znalazł jednak, być może, rozwiązanie.

Smartwatche to świetne gadżety, które mogą w przyszłości zastąpić zegarki oraz częściowo uniezależnić nas od samego smartfona. Największym problemem jest obecnie niezbyt intuicyjna (a już na pewno niezbyt wygodna) obsługa spowodowana niewielkim wyświetlaczem. Firma Samsung ma jednak pomysł, jak można by wykrzesać potencjał drzemiący w tych małych urządzeniach.

Rozwiązaniem proponowanym przez firmę Samsung w jednym z patentów jest wirtualny interfejs użytkownika rzucany za pomocą lasera na nadgarstek i wierzch dłoni lub przedramię. Nie tylko sam obraz będzie wyświetlany na powierzchni ciała, ale też przenoszone na nią będą dotykowe „przyciski”. To zaś oznacza komfortowe wybieranie opcji i numerów oraz wygodę użytkowania w ogóle.

Jednak funkcjonalność tego rozwiązania wybiega znacznie dalej. Z opisu patentowego wynika, że tego typu interfejs mógłby także być kompatybilny z zestawami VR i AR, a nawet pełnić funkcję klawiatury komputerowej czy urządzenia mobilnego. 

Taki wirtualny interfejs użytkownika mógłby zarówno dublować obraz wyświetlany na tarczy zegarka, jak i go uzupełniać. Liczba potencjalnych zastosowań wydaje się ogromna. Oczywiście sam fakt złożenia patentu nie oznacza, że technologia ta już istnieje (i działa). Niemniej zapowiada się to świetnie.

Zobaczcie poniżej kilka rozwiązań proponowanych we wniosku patentowym:

Źródło: The Next Web

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hink1
  Patent szajsunga?
  Słyszeliście o Circet?
  http://next.gazeta.pl/internet/1,104530,17035117,Ekran_smartfona_wyswietlany_na_naszej_rece___to_obiecuje.html

  Dwa lata temu pisali o czymś podobnym.
  Jak dla mnie różnicy nie ma czy robi to opaska czy zegarek.
  Ktoś chyba podpier... komuś pomysł :D
  2
 • avatar
  TheMaverickMX
  fajny patent, w końcu zegarki bedą mieć jakieś sensowne zastosowanie
  -1
 • avatar
  ElFi_
  Już lata temu były "klawiatury", które rzutowały obraz przycisków na biurko. Stary pomysł.
 • avatar
  Konto usunięte
  @Elfi stary ale się nie przyjął. Widocznie był źle wykorzystany. Artykuł dotyczy nowego konceptu, który nie jest potwierdzony. Samsung dąży do tego, aby ich urządzenia ułatwiały życie. Takie rozwiązanie na pewno dużo by ułatwiło - zobaczymy. A co powiesz o zaokrąglonych rantach w galaxy S7 (2016), podoba Ci się takie rozwiązanie?