Akcesoria do telefonów

W testach - zegarek Samsung Galaxy Gear i smartfon Galaxy Note 3

przeczytasz w 1 min.

Jak wiadomo do tanga trzeba dwojga, postanowiliśmy więc za jednym zamachem przetestować Samsunga Galaxy Note 3 i zegarek Gear.

Samsung Galaxy Gear i Note 3

Tych dwóch urządzeń przedstawiać chyba nie trzeba. Wspominaliśmy o nich wielokrotnie w newsach i relacjach z tegorocznych targów IFA 2013. Jedno z nich jest naprawdę przydatnym narzędziem pracy, a drugie zaledwie gadżetem... ale za to jak ekscytuącym!

Pierwsze wrażenie już za nami. Zegarek Galaxy Gear okazał się być dość dużym, ale wygodnym i bardzo funkcjonalnym czasomierzem. Pierwszymi funkcjami jakie doceniliśmy są: krokomierz, aparat, łączność Bluetooth i możliwość wykonywania połaczeń telefonicznych za pośrednictwem smartfona Note 3. Jakość obrazu prezentowanego na wyświetlaczu AMOLED jest bardzo dobra. Motywy kolorystyczne każdy użytkownik może dopasować do swoich preferencji (podobnie jak interfejs samego zegarka).

Samsung Galaxy Gear managerSamsung Galaxy Gear manager - aplikacje

Pierwsze połączenie z Note 3 polegało na przyłożeniu specjalnej stacji dokującej (dla zegarka) do tyłu smartfona. Dzięki specjalnemu tagowi NFC Note otworzył łącze do aplikacji Gear Manager. Po jej pobraniu i instalacji mogliśmy zarządzać ustawieniami smartfona oraz dostępnymi aplikacjami. Możliwe jest też szybkie uruchomienie trybu odnajdywania zegarka. Gdy nie jesteśmy pewni, gdzie w domu go zostawiliśmy aktywujemy emisję sygnału dźwiękowego z Gear-a.

Samsung Galaxy Gear - lokalizacja zegarka

Urządzenie ma też mnóstwo innych zalet. W czasie testów postaramy się znaleźć również jego wady – przede wszystkim interesuje nas czas typowej pracy, gdy zegarek jest sparowany ze smartfonem.

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  6
  Rozumiem, że czas pracy smartfona wynoszący zazwyczaj jeden dzień można jakoś przeżyć, ale w przypadku zegarka jest to niedopuszczalne !

  W moim Casio wymieniam baterię raz na trzy lata, a nie brakuje modeli z baterią słoneczną, gdzie w ogóle ten problem odpada.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   mi tam obojętnie z pracą baterii P:) oby wytrzymała pełny dzień :) normalny zegarek jak idę spać kładę na biurku/stole/szafce i po prostu leży :) ... z tym robił bym to samo tylko dodatkowo podłączał bym kabelek :P
   • avatar
    BARTOL48
    -2
    Smartfon, iWatch, Google Glass ciekawe co jeszcze wymyśla...
    • avatar
     cyferluu
     0
     ładowanie a tam wielka mi sprawa, idziesz spać podłączasz zegarek i rano budzisz się splątany kablem ( wersja dla ludzi nie ściągających zegarka z ręki )
     • avatar
      gukeskl
      0
      no to mogli już zakrzywiony ekran to na zegarku pokazać a nie w telefonie