New Nintendo 3DS jest już w Polsce

Wraz z handheldami na rynku zadebiutowały gry, które mają teraz być jeszcze ładniejsze.

New Nintendo 3DS

Od kilku dni na polskim rynku dostępne są już nowe przenośne konsole firmy Nintendo – New 3DS i New 3DS XL. Wraz z nimi zadebiutowały nowe wersje gier, które dzięki ich możliwościom mają wyglądać jeszcze lepiej.

New Nintendo 3DS i New Nintendo 3DS XL to przede wszystkim bardziej wydajny procesor, nowe opcje sterowania, ulepszony widok 3D i wydłużony czas pracy na jednym naładowaniu. Dokładne podsumowanie zmian znajdziecie w jednym z wcześniejszych newsów.

Japoński gigant zadbał o to, by nowe handheldy były kompatybilne wstecz, dzięki czemu bez problemu zagramy we wszystkie obecne gry na 3DS. Jednocześnie jednak producent tworzy też tytuły, których jakość w stu procentach docenimy jedynie na New 3DS.

Przykładem takiej gry może być Xenoblade Chronicles X. Tytuł ten trafi wyłącznie na New 3DS/New 3DS XL, ponieważ twórcy uważają, że starsza generacja nie byłaby sobie w stanie z nim poradzić. 

Są jednak także produkcje, które pojawiają się na obydwóch platformach, ale na New mają po prostu wyglądać lepiej. Z pierwszych recenzji wynika, że Moster Hunter 4 Ultimate na nowej konsoli faktycznie prezentuje się minimalnie lepiej, a przy okazji skrócone zostały czasy ładowania.

MH4 New 3DS
Porównanie Monster Hunter 4 - pomimo słabej jakości screenów widać rożnicę w cieniach. / Reddit

Inna zaleta nowego 3DS’a to C-Stick. Testy gry The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D wykazały, że nowa gałka analogowa znacząco ułatwia sterowanie kamerą podczas zabawy, co szczególnie przydaje się w trakcie walk z bossami. 

Nowe handheldy Nintendo są już dostępne na polskim rynku. Ceny rozpoczynają się od 830 złotych za New 3DS i od 1100 złotych za New 3DS XL (z grą w zestawie).

Źródło: Nintendo, VG247, GameSpot

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ