All-in-One

Obsługa gestami

przeczytasz w 1 min.

O ile sam dotykowy ekran nie budzi dziś niczyjego zdziwienia, to innowacją jest obsługa gestami. Jest to rozwiązanie podobne w działaniu do Xboxowego Kinecta, jednak wykorzystujące do działania zwykłą kamerkę internetową. Podobne rozwiązanie o nazwie Gesture Control promuje obecnie AMD. Firma AMD ma jednak przewagę, bowiem ich technologie rozpoznawania gestów i twarzy wspiera GPU, a więc powinna być szybsza i bardziej precyzyjna.

Czy taka obsługa komputera odniesie sukces? Wyobraźnia podpowiada jak leżąc wygodnie na kanapie za pomocą kilku gestów obsługujemy komputer, jednak takie wyobrażenia często rozmijają się z rzeczywistością. Aby system prawidłowo wykrył gesty musimy znajdować się w określonej odległości od komputera.

Technologia owszem, działa i w połączeniu z Windows 8 obsługa komputera jest jak najbardziej możliwa. Po włączeniu funkcji Gesture Control w prawym dolnym rogu ekranu pojawia się mały podgląd widoku z kamery, który sygnalizuje równocześnie wykrycie dłoni i śledzenie jej gestów.

Obsługa nie jest jednak specjalnie precyzyjna, a machanie ręką w kierunku monitora dość szybko męczy. Tym niemniej – jeśli chcemy zrobić coś nie podchodząc do komputera, Acer Aspire 5600U nam to umożliwi.