Tablety

Zintegrowane kamerki

przeczytasz w 2 min.

Kwestia jakości zdjęć i nagrań w przypadku tego tabletu nie jest zbyt skomplikowana. Dlaczego? Otóż tablet ma tylko jedną kamerkę, a w dodatku nie jest to kamerka tylna, która zazwyczaj oferuje w miarę wysoką rozdzielczość, tylko przednia, która służy głównie do przechwytywania obrazu w czasie wideokonferencji.

Zdjęcia nią wykonane mają rozdzielczość 1600x1200 px (1,92 Mpx), która jest nad wyraz skromna. Jeśli zechcemy porównać jakość do kamerek tylnych z tabletów konkurencyjnych, to niestety Acer wypadnie bardzo słabo, ale jeśli porównamy sensor do innych modułów przednich przeznaczonych do czatów wideo, to jakość określić możemy jako ponadprzeciętną. Ogólnie rzecz ujmując, fotki wykonane Acerem nie nadają się do żadnych poważniejszych celów, ale śmiało dołączyć można je np. do e-maila.

W ustawieniach znajdziemy geotagging, rozdzielczość, balans bieli, korektę ekspozycji i zoom cyfrowy.

Zdjęcia z przedniej kamerki

Acer Iconia Tab A200 - przykładowe zdjęcie 

Acer Iconia Tab A200 - przykładowe zdjęcie

Filmy mają rozdzielczość 1280x720 px (16:9), a ich jakość wydaje się odrobinę lepsza od zdjęć, choć z pewnością jest to złudzenie spowodowane ruchem obrazu. Ilość rejestrowanych szczegółów nie jest wysoka, a producent zastosował przy tym silne odszumianie, przez co ilość detali spada jeszcze bardziej.

W ustawieniach kamerki znajdziemy geotagging, rozdzielczość, balans bieli, odstęp poklatkowy, zoom cyfrowy oraz zestaw efektów imprezowych, które pozwalają wykręcić twarz użytkownika na kilka sposobów.

Do czatów wideo posłużyć może domyślnie zainstalowana i bardzo prosta w obsłudze aplikacja Google Talk, znana chyba wszystkim użytkownikom współczesnych urządzeń z Androidem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do połączenia między urządzeniami z Androidem na pokładzie wymagana będzie przynajmniej wersja 2.2 systemu (smartfony i małe tablety) lub 3.x (tablety). Najbardziej zalecana jest oczywiście najnowsza wersja 4.0 ICS, która przeznaczona jest równocześnie dla smartfonów i tabletów (Iconia Tab A200 otrzymała już odpowiednią aktualizację).

go to meeting

Dodatkowo skorzystać możemy też z programu GoToMeeting, który pozwala na prowadzenie wideokonferencji między 15 osobami pracującymi na takich platformach jak PC, Mac, iOS czy Android.