Tablety

Granie na tablecie

przeczytasz w 2 min.

Nvidia Tegra 2

Acer Iconia Tab A200 - shadowgun

Acer Iconia Tab A200 powinien sprawdzić się w roli mobilnej konsolki. Na 10-calowym ekranie gry prezentują się całkiem dobrze, choć musimy zaznaczyć, że po tym co zaprezentował iPad 3 nie mamy powodów do wielkiego zachwytu. Acer jest jednak sporo tańszy od tabletu firmy Apple, więc jesteśmy mu w stanie wybaczyć mniejszą rozdzielczość.

Acer Iconia Tab A200 - siegecraft

Nvidia Tegra 2 jest procesorem dwurdzeniowym, który świetnie nadaje się do obsługi mobilnych gier 3D, mimo że został on zastąpiony już nowszym i dużo bardziej wydajnym Tegra 3 z czterordzeniowym układem CPU i dwunastoma rdzeniami układu graficznego. Procek wspomagany jest przez 1 GB pamięci RAM i ultramobilnego GeForce'a, więc użytkownicy nie powinni się martwić o spadki wydajności - żadne objawy lagowania nie powinny mieć miejsca.

Acer Iconia Tab A200 - gta3

Jeśli zamierzamy wybrać się do sklepu Google Play na zakupy, warto pamiętać, że część tytułów jest specjalnie zoptymalizowana do współpracy z procesorami Tegra. Będąc użytkownikami tabletu wyposażonego w ten układ warto rozważyć kupno właśnie takich gier.

Acer Iconia Tab A200 - shadowgun

W czasie testów graliśmy w takie tytuły jak m.in. ARMA 2, ShadowGun, Riptide GP, Grand Theft Auto 3, Siegecraft THD, Sprinkle, Samurai II: Vengeance czy Guerrilla Bob THD. Większość gier działała sprawnie, a grafika animowała się płynnie, ale mieliśmy spore problemy z obsługą dotykową w grze ShadowGun – nie rozpoznawała ona w odpowiedni sposób miejsc dotyku, a sam interfejs potrafił się zablokować tak, że postać w grze chodziła przez minutę tylko w bok.

guerilla bob acer iconia tab a200

Ciekawostki

Acer Iconia Tab A200 - socjal jogger

W niniejszym tablecie Acera domyślnie zainstalowana jest też prosta, ale atrakcyjna wizualnie aplikacja do obsługi serwisów społecznościowych Facebook i Twitter. Program nazywa się SocialJogger i pozwala nie tylko na wygodne przeglądanie wiadomości, ale i dodawanie własnych wpisów.