Smartfony

Wykonanie i ergonomia

przeczytasz w 2 min.

Przód testowanego telefonu sprawia naprawdę dobre wrażenie i zachęca do bliższego zapoznania się z produktem Alcatela. Wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala jest ukryty pod taflą odpornego na zarysowania szkła Dragontrail, która jest dodatkowo pokryta warstwą oleofobową, dzięki czemu na ekranie nie zostaje tyle tłustych śladów, a te które pojawią się na nim jest dużo łatwiej usunąć. Wąskie ramki sprawiają, że Idol 2 Mini S jest bardzo smukły co ułatwia obsługę telefonu jedną ręką. Nad ekranem znalazła się biała dioda LED ukryta pod białą taflą szkła w lewym narożniku, która informuje nas o powiadomieniach. Poza tym znajdziemy tam również czujnik zbliżeniowy, czujnik jasności, głośnik do rozmów telefonicznych oraz  2-megapikselową kamerę. Pod ekranem zaś producent przewidział miejsce dla 3 dotykowych przycisków systemowych. Są one niestety nierównomiernie podświetlone, co trochę psuje urodę telefonu.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - przód

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S został wyposażony w przyzwoity ekran IPS LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, co przy przekątnej 4,5 cala daje gęstość 245 ppi. Przekłada się to na zadowalającą szczegółowość obrazu,  jeśli weźmiemy pod uwagę klasę cenową testowanego Alcatela. Kontrast jest poprawny, a odwzorowanie kolorów naturalne. Dzięki technologii IPS kąty widzenia są mocną stroną tego wyświetlacza. Również na pochwałę zasługuje jego jasność, która zarówno w pomieszczeniach jak też w pełnym słońcu daje dobrą widoczność tego co jest wyświetlane. Matryca cechuje się również wysoką jak na ekran LCD głębią czerni.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - kąty widzenia

Lewa krawędź obudowy kryje w sobie dwa sloty -  jeden na kartę microSIM, drugi zaś na kartę microSD. Aby je odsłonić, trzeba wcisnąć odpowiednią dla danego portu zaślepkę.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - lewa bok

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - sloty

Prawa krawędź obudowy zawiera przyciski głośności, obok których producent umieścił klawisz zasilania.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - prawy bok

Na dole został centralnie umieszczony port micro USB (ładowanie oraz transfer danych) oraz główny mikrofon.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - dół

Na górze zintegrowano wyjście słuchawkowe (mini jack 3,5 mm) oraz drugi mikrofon odpowiedzialny m.in. za redukcję szumów podczas rozmowy.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - góra

Tylna ściana Alcatela pomimo użytych materiałów sprawia dobre wrażenie. Zastosowane matowe tworzywo nie wydaje się być tandetne. Jest przede wszystkim praktyczne, gdyż nie ulega łatwo porysowaniu oraz nie zbiera brudu. Całość estetycznie komponuje się z plastikowymi krawędziami, które imitują szczotkowaną stal. U dołu tylnej klapki znajdziemy podłużną kratkę, za którą znajdziemy głośnik o przeciętnej jakości dźwięku. U góry znajdziemy zaś 8 megapikselową kamerę, a pod nią diodę LED służącą za lampę błyskową.

W środku telefonu znajdziemy niewymienialną baterię o pojemności 2000 mAh.

Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S - tył

W zestawie znajdziemy: przewód USB-micro USB, niewielką ładowarkę sieciową oraz słuchawki dokanałowe.