Karty graficzne

AMD Radeon 6790

przeczytasz w 1 min.

 

Do testów został nam wysłany także referencyjny Radeon 6790 firmy AMD. Standardowa częstotliwość taktowania to 840/1050 MHz, a ilość zainstalowanej pamięci operacyjnej wynosiła 1024 MB GDDR5.

Zobacz zdjęcia karty:

Referencyjna karta wyglądała w zasadzie identycznie, jak Radeon 6850. Awers akceleratora był szczelnie zakryty przez system chłodzący, który również został przejęty ze starszego brata. Trudno oprzeć się wrażeniu, że AMD wprowadzając Radeona 6790 chce się pozbyć egzemplarzy kart, których chipsety nie funkcjonowały w pełni ze wszystkimi jednostkami. A skoro wystarczy wyłączyć niesprawne bloki i oferować nowy układ graficzny w niższej cenie, to i tak się wychodzi na plus. Wydaje to się zrozumiałe.

Zastosowany system chłodzący pracował cicho w systemie operacyjnym .Praca wentylatora była naprawdę ledwo słyszalna. Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry, jego prędkość obrotowa gwałtownie wzrastała, co objawiało się słyszalnym szumem powietrza. Całe szczęście pozostaje on na akceptowalnym poziomie. Niemniej chłodzenie wcześniej opisanego Sapphire Radeon 6790 odznaczało się wyższą kulturą pracy.

Choć nie tylko, również pod względem wydajności referencyjny system jest raczej przeciętny. Procesor graficzny w czasie grania rozgrzewał się do 69 stopni C., a w trybie spoczynku – 38 stopni C.

Dostępne złącza na karcie graficznej:

  • 2x DVI
  • 2x Display Port
  • HDMI