Ashes of the Singularity - optymalizacja dla AMD Ryzen
Procesory

Ashes of the Singularity - optymalizacja dla AMD Ryzen

przeczytasz w 1 min.

Ashes of the Singularity: Escalation to pierwsza gra która dostała optymalizację pod procesory AMD Ryzen. Udaną?

Ocena benchmark.pl
  • 4,8/5
Plusy

- przyszłościowa platforma AM4,; - 8 rdzeni/16 wątków,; - świetna wydajność w półprofesjonalnych zastosowaniach,; - bardzo dobra wydajność w grach,; - stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną,; - atrakcyjna cena na tle konkurencji,; - odblokowany mnożnik...

Minusy

...aczkolwiek potencjał na podkręcanie jest niewielki,; -wysokie temperatury pracy (szczególnie po OC).

Najwyższe modele procesorów AMD Ryzen (R7) zaliczyły całkiem zgrabne i ładne wejście na rynek. Oczywiście znalazły się głosy, że wydajność w grach odbiega od oczekiwań, chociaż nie ma tu takiej różnicy, jak w przypadku procesorów AMD poprzedniej generacji. Szybko pojawiły się informacje o optymalizacji gier pod nowe procesory AMD i pierwsza taką poprawkę dostała DOTA 2. Dziś możemy już sprawdzić działanie Ashes Of The Singularity: Escalation, która również dostała łatkę optymalizującą działanie na procesorach Ryzen.

Co by nie mówić o Ashes of the Singularity, optymalizacja tego tytułu oraz praca zespołu nad wykorzystaniem nowych technologii zasługuje na uznanie. Jest to jedna z lepiej zoptymalizowanych gier pod DirectX 12 (o ile nie najlepsza).

Porównujemy wersję 2.10.25624  z wersją 2.10.26118 na platformie z procesorem AMD Ryzen R7 1800X. Przypomnijmy, że jest to najdroższy Ryzen 7, ale najtańszy model 1700 można z powodzeniem podkręcić do możliwości topowego przedstawiciela rodziny Summit Ridge. Niestety nie udało nam się "skłonić" pamięci RAM do pracy w częstotliwości wyższej niż 2666 MHz, ale zawsze to trochę więcej niż standard. Temat "Ryzen i pamięci RAM o wysokim taktowaniu" to temat na zupełnie oddzielny artykuł - tematyką zajmiemy się już wkrótce.

Tymczasem sprawdźmy, czy optymalizacja pod procesory Ryzen przyniosła wymierne efekty w przypadku Ashes of the Singularity. Pierwsze testy wydajności które pojawiły się w sieci wykorzystywały bardzo mocną kartę GeForce GTX 1080. By się nie powtarzać, sprawdzimy więc działanie na znacznie bardziej przystępnym cenowo Radeonie RX 480.