All-in-One

Testy ekranu i akcesoriów

przeczytasz w 2 min.

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy

Producent wyposażył komputer w 10-punktowy ekran dotykowy, którego jakość jest doskonała. Jest precyzyjny i wygodny w użyciu. Miejsce dotyku na ekranie odwzorowane jest szarą kropką, jak na powyższym zrzucie ekranowym. Komfort użytkowania jest tak wysoki, że czasem zapominaliśmy o zwykłej myszce, nawet jeśli jakąś operację moglibyśmy zrobić dzięki niej szybciej. Drobny minus jest taki, że obsługa w ten sposób przy tak dużym ekranie jest bardziej wyczerpująca.

Pomiar luminacji

226,9 cd/m2221,1 cd/m2208,1 cd/m2
229,0 cd/m2243,2 cd/m2202,9 cd/m2
222,9 cd/m2228,1 cd/m2221,5 cd/m2

Sprawdziliśmy równomierność podświetlenia przy standardowej jasności monitora. Jak widać krawędzie są nieco ciemniejsze niż centrum ekranu. Niepokoją jednak nieco mniejsze wartości jasności w okolicach prawego górnego rogu. Na szczęście podczas normalnej pracy w ogóle nie widać żadnych dysproporcji.

Kąty widzenia

Kąty widzenia

Błyszczący ekran Asus ET2300INTI pochwalić się może świetnymi kątami widzenia. Zmiany kolorów są nieznaczne i najczęściej polegają jedynie na lekkim ściemnieniu obrazu. Tak dobre wyniki zapewnia matryca IPS o deklarowanych kątach widzenia 178°, w które jesteśmy gotowi uwierzyć.

Kamera internetowa i mikrofon

Kamerka internetowa

Kamerka mimo dużej rozdzielczości wynoszącej aż 2 megapiksele wykazuje lekką ziarnistość i niewielkie zaszumienie nawet przy dużej jasności otoczenia. Z drugiej strony jest jednak czuła i po doświetleniu twarzy ekranem rejestrowana postać jest dobrze widoczna nawet podczas nocnych rozmów. Dodatkowo obraz jest wystarczająco ostry, a kolory dobrze odwzorowane. Oprócz tego kamerka nieźle radzi sobie z nagrywaniem filmów, chociaż przy szybkim poruszaniu się obraz jest widocznie rozmyty.

W zestawie do wideorozmów znajduje się również mikrofon, który niestety nie jest najlepszej jakości. Nagrany dźwięk sprawia wrażenie, jakbyśmy mówili z sąsiedniego pokoju lub siedzieli w dużym pudle. Oprócz tego dość łatwo wychwytywane są dźwięki otoczenia oraz niechciane szumy. Niewiele dają również specjalne aplikacje do jego obsługi i poprawiania jakości nagrywania.

Głośniki

Asus ET2300INTI

Dźwięk, który wydawało by się powinien być mocną stroną zestawu jest jedynie w porządku. Wewnątrz obudowy zamontowane zostały cztery głośniki macierzowe i subwoofer, który uzupełnić możemy przez dodatkowy podłączany z tyłu obudowy. Dźwięk jest bardzo dynamiczny, charakteryzuje się świetnymi basami i dobrą jakością, dzięki takim technologiom jak SonicMaster czy profesjonalnym przetwarzaniem dźwięku MAXXAUDIO. Z drugiej strony podobnie jak material zarejestrowany mikrofonem odtwarzana muzyka wydaje się jakby puszczana z jakiegoś pudła, co z przypadku niektórych piosenek może dać wrażenie zlewania się poszczególnych dźwięków.