Laptopy

Asus F7SR-7S074C

przeczytasz w 2 min.

Pod choinkę dostałem notebooka Asus F7SR-7S074C. Po kilku dniach intensywnego użytkowania mogę podzielić się kilkoma uwagami na jego temat. Podstawowe informacje na temat notka to: procesor T5450 (1,66GHz), 2x1GB DDR2 Hyundai Electronics PC2-5300, dysk 250GB Hitachi HTS542525K9SA00, 17,1 matryca typu GLARE, napęd DVD MATSHITA DVD-RAM UJ-860S, grafika Ati Mobility Radeon 2400HD 256MB DDR2. Do tego dodatkowo Bluetooth, WiFi, Tuner TV (analogowy + cyfrowy DVB-T), kamera 1,3M wraz z mikrofonem, bateria 7200mAh, czytnik kart flash, pięć portów USB, IEEE1394a, E-SATA, RJ-11, RJ-45, D-SUB.

Z ciekawostek notek ma wyjście HDMI oraz pilota zdalnego sterowania, całość na płycie Asusa F7SR na chipsecie GM965 + ICH8-ME. W zestawie producent dał system Microsoft Windows Vista Home Premium, standardowy zestaw aplikacji wraz ze sterownikami (dodatkiem jest Windows Media Center), dużo kabli oraz jak zawsze torbę (dobrej jakości) i myszkę (firmowaną logo Asusa ale zrobioną przez firmę Logitech).

Po otwarciu pierwsze wrażenie duża matryca + klawiatura z osobnym blokiem numerycznym (do którego przesiadając się ze standardowego notebooka trzeba się przyzwyczaić). Obudowa wykonana jest z dobrego materiału, a powierzchnia koło touchpada i klawiatury imituje metal. Dodatkowo komputer nie jest bardzo ciężki (zważywszy na jego rozmiary) a bateria wytrzymuje podczas pracy ponad 3h.
Po ustawieniu systemu pod siebie zabrałem się do pracy. System na tej konfiguracji chodzi dobrze i nie widać efektu spowolnienia. Kopiowanie plików czy to dużych czy małych przebiega bardzo szybko, a transfer z zewnętrznego dysku USB osiąga poziom ponad 20000 kb/p, kopiowanie z partycji na partycje również przebiega sprawnie. Ogólny rating systemu wg Visty to TYLKO 3,7 ,a spowodowane to jest słabą kartą graficzną która osiąga właśnie taki wynik, pozostałe wyniki to: Procesor 4,7; Pamięć 4,5; Dysk 5,2!; Grafika w 3D 3,8.

TV tuner obsługiwany jest domyślnie przez aplikację Windows Media Center która sprawdza się dobrze. Sprawdziłem działanie tunera analogowego na zwykłej antenie, jak i na telewizji kablowej brak zastrzeżeń. Ponadto obraz tunera DVB-T na dołączonej antenie odbierałem program nadawany ze stacji na Skrzycznem http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_S1D tuner i antena sprawdzają się świetnie. Niestety, przy oglądaniu TV lub filmów na DVD wychodzą najważniejsze bolączki tego komputera. Po pierwsze słaba matryca, co prawda dysponuje rozdzielczością 1440x900 ale kąty ma bardzo małe. Nie przeszkadza to podczas oglądanie jednej osobie ale jak jest kilka osób to te siedzące po bokach mają problemy z poprawnym widzeniem obrazu. Jest to największa wada tego notebooka, który jest dedykowany jako domowe centrum rozrywki. Dodatkowo wg mnie błędem jest sposób przyłączenia czujnika do pilota TV który przyłącza się do adaptera a adapter do portu USB. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem było by umieszczenie oczka w obudowie matrycy, a nie mnożenie dodatkowych kabli (oraz zajmowanie miejsca w torbie).

Pilot sprawdza się bardzo dobrze do obsługi WMC, dodatkową zaletą pilota jest jego kształt zgodny z kartami PC, dzięki temu można go schować w slot PC Card.

Z dodatków sprawdziłem działanie modułu bluetooth bez problemów znalazł telefon HTC P3300 i przeprowadził synchronizację danych, działanie modułu WiFi również nie sprawia problemów, podobnie czytnik kart flash. Jako wadę mogę dodać delikatne stukanie dysku, które jest słyszalne szczególnie podczas pracy w nocy.

Podsumowując: notebook ma więcej zalet niż wad i mogę go polecić wszystkim, którzy poszukują wydajnego notebooka nie tylko do pracy (szczególnie w takiej cenie).

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  Nom ,fajny sprzęcik, tylko naped...mianowicie też mam Matshite i same problemy z wypalaniem płyt...;/

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login