Karty graficzne

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

przeczytasz w 1 min.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming należy do najwyżej pozycjonowanej rodziny kart tego producenta. Dostaliśmy więc fabrycznie podkręcony rdzeń (do 1683 w trybie OC) oraz wydajny i cichy system chłodzenia. Szkoda jedynie, że producent nie zdecydował się podniesienie taktowania pamięci bowiem jak pokazały nasze testy mają one spory zapas.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

  • 2x DisplayPort
  • 2x HDMI
  • DVI
  • 8 - pinowe zasilania

Zestaw złącz jest dośc standardowo jak na kartę z tej półki wydajnościowej. Jedyną różnicą jest zastosowanie dwóch wyjść HDMI zamiast jednego. Odbyło się to kosztem jednego złącza DP. Czy takie rozwiązanie jest lepsze od standardowego (3+1)? To już zależy od indywidualnych potrzeb.

Konstrukcja testowanej karty Asusa jest dość standardowo w obrębie całej rodziny Strix, a więc niczego nowego tutaj nie uświadczymy. Czy to źle? Absolutnie nie, jak pokazały testy obecna generacja chłodzenia stosowanego w tych kartach ma praktycznie najlepszy współczynik wydajność / kultura pracy.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Oczywiście jak na topową kartę przystało Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming został wyposażony w stylowy wzmacniający backplate z podświetlanym logo serii Strix Gaming. Całość jest dobrze spasowana i tak naprawdę trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do konstrukcji karty.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Zgodnie z tym, co już napisaliśmy wcześniej zastosowany system chłodzenia sprawdza się testowanej karcie doskonale. Jest bardo cichy pod pełnym obciążeniem, a do tego temperatura rdzenia nawet po bardzo długim wygrzewania nie przekraczała 71 stopni.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Całościowo konstrukcja testowanej karty oceniamy bardzo wysoko. Pomijając stylizację i kolor, które podlegają subiektywnej ocenie cała reszta stoi na wysokim poziomie. Ma to oczywiście swoje odbicie w cenie karty, ale z pewnością znajdzie się wiele osób, które za lepszy (najlepszy) system chłodzenia z ochotą dopłacą.