Karty graficzne

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming należy do najwyżej pozycjonowanej rodziny kart tego producenta. Dostaliśmy więc fabrycznie podkręcony rdzeń (do 1683 w trybie OC) oraz wydajny i cichy system chłodzenia. Szkoda jedynie, że producent nie zdecydował się podniesienie taktowania pamięci bowiem jak pokazały nasze testy mają one spory zapas.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Złącza

  • 2x DisplayPort
  • 2x HDMI
  • DVI
  • 8 - pinowe zasilania

Zestaw złącz jest dośc standardowo jak na kartę z tej półki wydajnościowej. Jedyną różnicą jest zastosowanie dwóch wyjść HDMI zamiast jednego. Odbyło się to kosztem jednego złącza DP. Czy takie rozwiązanie jest lepsze od standardowego (3+1)? To już zależy od indywidualnych potrzeb.

 Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Konstrukcja testowanej karty Asusa jest dość standardowo w obrębie całej rodziny Strix, a więc niczego nowego tutaj nie uświadczymy. Czy to źle? Absolutnie nie, jak pokazały testy obecna generacja chłodzenia stosowanego w tych kartach ma praktycznie najlepszy współczynik wydajność / kultura pracy.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Oczywiście jak na topową kartę przystało Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming został wyposażony w stylowy wzmacniający backplate z podświetlanym logo serii Strix Gaming. Całość jest dobrze spasowana i tak naprawdę trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do konstrukcji karty.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Zgodnie z tym, co już napisaliśmy wcześniej zastosowany system chłodzenia sprawdza się testowanej karcie doskonale. Jest bardo cichy pod pełnym obciążeniem, a do tego temperatura rdzenia nawet po bardzo długim wygrzewania nie przekraczała 71 stopni.

Asus GeForce GTX 1070 Ti Strix Gaming

Całościowo konstrukcja testowanej karty oceniamy bardzo wysoko. Pomijając stylizację i kolor, które podlegają subiektywnej ocenie cała reszta stoi na wysokim poziomie. Ma to oczywiście swoje odbicie w cenie karty, ale z pewnością znajdzie się wiele osób, które za lepszy (najlepszy) system chłodzenia z ochotą dopłacą.