Tablety

Design i sprzęt

przeczytasz w 2 min.

Firma ASUS w przypadku modelu MeMO Pad HD 7 postawiła na konserwatywną, ale nie koniecznie nudną stylistykę. Co prawda frontowa część obudowy rzeczywiście nie wyróżnia się niczym - jest czarna i błyszcząca (czyli tak jak w większości innych tabletów), ale wyróżnikiem jest tył, który występuje w kilku kolorach. Tablet można nabyć w wersji niebieskiej, zielonej, różowej i białej. Pod szkłem o podwyższonej odporności na zarysowania umieszczono 7-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1280x800 pikseli oraz przednią kamerkę o rozdzielczości 1,2 Mpx. Brakuje czujnika oświetlenia zewnętrznego, a co za tym idzie nie jest możliwa automatyczna regulacja mocy podświetlenia ekranu. Ramka po bokach ekranu ma ok. 12 mm szerokości i stanowi dobre podparcie dla kciuka.

ASUS MeMO Pad HD 7

Lewa krawędź obudowy integruje w sobie czytnik kart microSD.

ASUS MeMO Pad HD 7

Z kolei na prawym boku znajdują się dwa przyciski - mniejszym włączymy i wyłączymy tablet oraz zablokujemy ekran, a większym wyregulujemy głośność dźwięku.

ASUS MeMO Pad HD 7

Na dole widoczna jest długa szczelina za którą kryją się dwa głośniki. W połączeniu z technologią SonicMaster grają całkiem dobrze - spiszą się np. podczas rozmów przez Skype oraz w czasie oglądania filmów. Do muzyki jednak się nie nadają (nieporównywalnie lepszym wyjściem jest podłączenie słuchawek).

ASUS MeMO Pad HD 7

Na górze odnaleźć można wyjście słuchawkowe i port micro USB służący do transferu plików oraz ładowania baterii.

ASUS MeMO Pad HD 7

Tylny panel wykonany jest z tworzywa sztucznego o błyszczącej powierzchni. Wygląda dobrze i ze względu na naturalne krzywizny świetnie leży w dłoni, ale niestety nie jest zbyt odporny na zarysowania. W górnej części znajduje się obiektyw kamerki głównej (5 Mpx), bez dodatkowej lampy doświetlającej.

ASUS MeMO Pad HD 7

MeMO Pad HD 7, który trafił w nasze ręce wyposażony był w bardzo przydatne etui zabezpieczające o nazwie TransCover. Występuje ono w kilku kolorach: błękitnym, różowym, szarym oraz czarnym. Tył wykonany jest z tworzywa sztucznego o matowej, odpornej na zarysowania powierzchni, a przód to wielofunkcyjna klapka, która oprócz funkcji ochronnej pełni też rolę podstawki. Wyposażono ją w magnesy, dzięki czemu może się składać w różnych konfiguracjach i przy okazji automatycznie blokować ekran po jej zamknięciu. Etui polecamy wszystkim osobom, które często przenoszą tablet w plecaku lub torbie.

ASUS MeMO Pad HD 7

Zasilacz dołączony do zestawu jest dwuczęściowy - składa się z modułu głównego, wpinanego w gniazdko sieci elektrycznej oraz odłączanego kabla USB-micro USB.

zasilacz ASUS MeMO Pad HD 7

Ciekawostka

Wystarczy przez sekundę przytrzymać palec na przycisku HOME (ikona symbolizująca domek umieszczona na dolnym pasku systemowym) aby uruchomić bardzo przydatne i przyjemne dla oka menu skrótów.

MeMO Pad HD 7 skrótyMeMO Pad HD 7 skróty

Wystarczy przeciągnąć palec w kierunku odpowiedniej funkcji lub programu, aby je aktywować.

MeMO Pad HD 7 skróty

MeMO Pad HD 7 skróty

Oprócz pięciu skrótów stałych, prowadzących do takich funkcji jak wyszukiwanie głosowe, blokada paska systemowego, wyszukiwarka Google, galeria aplikacji oraz menu konfiguracji możemy dodać osiem dowolnych skrótów do aplikacji użytkowych (systemowych lub doinstalowanych manualnie).

MeMO Pad HD 7 skróty