Monitory

Najciekawsze funkcje i cechy

przeczytasz w 2 min.

Zakrzywiony ekran

zakrzywiony ekran Asus ROG PG348Q

Zakrzywiony ekran to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy. Nie jest to tylko efektownie wyglądający, lecz zbędny ozdobnik, lecz przemyślana konstrukcja. Odpowiednio dobrana krzywizna ekranu sprawia, że każdy punkt na ekranie znajduje się w równej odległości od oczu, przez co zwiększa się komfort rozgrywki. To także dodatkowy efekt kinowy, który pozwala bardziej wciągnąć się w grę lub oglądany film.

Nvidia G-Sync

Nvidia G-sync

To kolejna kluczowa cecha monitora. Nvidia G-Sync zapewnia płynną rozgrywkę. Likwiduje rozdzieranie obrazu (tearing) oraz minimalizuje zacięcia i lagowanie. Jest to możliwie dzięki synchronizacji obrazu generowanego przez kartę graficzną z wyświetlanym na ekranie monitora. G-Sync znacząco poprawia płynność animacji, co jest szczególnie istotne w dynamicznych grach akcji, grach sportowych, czy wyścigach.

Technologia GamePlus

GamPlus

Monitor posiada wbudowaną technologią Asus GamePlus. To rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach. Umożliwia wyświetlanie dodatkowego celownika (cztery warianty do wyboru) oraz dostosowanie jego pozycji, co poprawia celność strzelania, szczególnie jeśli gra oferuje celownika. Kolejne opcje to Timer oraz licznik FPS, za którego pomocą łatwo ocenić wydajność komputera przy danych ustawieniach graficznych. Aby z niego korzystać konieczne jest aktywowanie opcji G-Sync.

Ergonomia

Możliwość obrotu panela (swivel) Regulacja wysokościMożliwość pochylenia panela (tilt)

Specjalnie zaprojektowana obudowa umożliwia pełny zakres regulacji pozycji ekranu. Ergonomiczna konstrukcja podstawy pozwala na obracanie ekranu w poziomie, regulację kąta nachylenia oraz jego wysokości. W ten sposób można szybko i łatwo znaleźć optymalną pozycję do grania - nawet w czasie wielogodzinnych maratonów.

Bezramkowa konstrukcja

Duża powierzchnia ekranu to jedno. Ramka ekranu została zredukowana do minimum, dzięki czemu wrażenie imersji w grze jest jeszcze większe. Takie rozwiązanie oznacza także łatwość tworzenia wieloekranowych konstrukcji, aby dodatkowo pogłębić ten efekt.

Dodatkowe efekty

Efektowna konstrukcja monitora z wykończeniem ROG Armor Titanium bez wątpienia prezentuje się okazale. W stopce ukryto jednak jeszcze miniaturowy projektor, który dostarcza dodatkowych efektów wizualnych budujących wyjątkowy klimat gamingowego stanowiska.