Komputery

Wyposażenie

przeczytasz w 2 min.

Obudowa jest autorską konstrukcją Asusa i podczas jej projektowania z pewnością wzorowano się na "niewidzialnych" samolotach Stealth. To czy będzie się podobać, zależy już od gustu - my uważamy, że jej wygląd jest atrakcyjny. Rozmiary obudowy to 388 x 645 x 760 mm, a sam komputer waży 20 kg.

Asus ROG Tytan CG8565Asus ROG Tytan CG8565

Najważniejsze podzespoły Tytana to oczywiście karta graficzna, procesor oraz nośniki danych:

  • Procesor: Core i7-2600K @ od 4,2 do 4,6 GHz
  • Karta graficzna: GeForce GTX 590
  • RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz
  • Macierz systemowa: 2 x Intel SSD 320 RAID0 (realnie 130 GB)
  • Dodatkowe magazyny danych: 2 x 1 TB Seagate 7200.12
  • Napęd dysków optycznych: Blu-ray

Do tej listy można dorzucić jeszcze takie "drobiazgi" jak karta dźwiękowa Asus Xonar DX, czy zintegrowany z płytą Bluetooth 2.1 EDR. Energii dla tego  "potwora" dostarcza zasilacz o mocy 700W.

Firma Asus nie eksperymentowała - wrzuciła do środka najlepszy (podkręcony) procesor dla graczy oraz potężną, dwuprocesorową kartę GeForce GTX 590. Przypomnijmy że dwa układy graficzne są w przypadku kart Nvidii niezbędne, aby wykorzystać konfiguracje multimonitorowe (testowana przez nas konfiguracja NVIDIA Surround).

Wprawdzie na rynku pojawiły sie już jednoprocesorowe karty GeForce, które potrafią wykorzystać wiele monitorów, ale ich popularność jest na razie niewielka. Za szybkie działanie systemu odpowiadają dwa dyski SSD połączone w matrycę RAID 0, a 2 TB dodatkowego miejsca na dyskach talerzowych zadowoli chyba każdego.

Asus ROG Tytan CG8565

W komputerze zainstalowano aż 16GB RAM, co należy uznać za sporą przesadę, bo obecne gry nie potrafią wykorzystać tak dużej ilości pamięci. Moduły RAM są jednak w danej chwili bardzo tanie i ich cena stanowi zapewne znikomy ułamek całej kwoty, jaką trzeba wydać na tego peceta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ten komputer także do poważniejszych zadań.

Asus ROG Tytan CG8565Asus ROG Tytan CG8565

Płyta główna oparta jest na chipsecie Z68 (specjalna edycja Asus P8Z68-V Pro, która jednak nie różni się wiele od oryginału), więc umożliwia ona wykorzystanie zintegrowanej grafiki. Karta graficzna wyposażona jest w standardowe chłodzenie powietrzem, natomiast o odprowadzanie ciepła z procesora zadba chłodzenie wodne Aseteka.

Asus ROG Tytan CG8565

Do komputera dołożono również klawiaturę i mysz, wyposażone oczywiście w logo Asusa i ROG. Klawiatura bardzo przypomina archaiczne modele za czasów PS2 i nawet obsługuje się ją podobnie. Mysz to doskonale znany model GX900 (4000 DPI).