Dyski zewnętrzne

ASUS TravelairN z zewnątrz

przeczytasz w 1 min.

Obudowa ASUS TravelairN wykonana jest z tworzywa sztucznego - od spodu materiał jest matowy i wyposażony w gumowe nóżki, a z boków i góry błyszczący o ciekawym wzorze (nie jest to faktura, góra jest gładka).

Na polskiej stronie producenta możemy przeczytać, że obudowa dysku jest "bryzgoszczelna", co niewątpliwie jest ciekawym sformułowaniem ;-). Oczywiście chodzi o to, że nie jest ona całkowicie wodoszczelna, a jedynie zabezpieczona przez zachlapaniem.

ASUS Travelair N to urządzenie wyjątkowo proste w obsłudze - jeden przycisk, dwie diody i dwa gniazdka, to wszystko.

Z tyłu znajduje się port USB 3.0 do podłączenia dysku do komputera, a z boku włącznik (on/off). Z drugiej strony za zaślepką znajduje się slot kart SD.

Praca urządzenia sygnalizowana jest dwiema niewielkimi diodami - które wskazują na połączenie z siecią Wi-Fi oraz działanie urządzenia (zasilanie).

Gdy dioda połączenia sieciowego (niebieska) miga, należy przez dwie sekundy przytrzymać przycisk, by ustanowić połączenie. Po połączeniu migotanie powinno ustać. Migająca zielona dioda zasilania oznacza, że dysk przygotowuje siię do pracy, a przy stałym świetle jest już gotowy. 

Wedle producenta urządzenie potrafi pracować na zasilaniu bateryjnym do 8 godzin.