Płyty główne

UEFI, testy wydajności i pobór mocy

przeczytasz w 1 min.

Testy wydajnościowe w benchmarku 3D Mark Time Spy

Więcej rdzeni w tej generacji procesorów (Core i5 od dziś mogą pochwalić się nie czterema, a sześcioma fizycznymi rdzeniami) z pewnością bardziej przyda się w bardziej poważnych zastosowaniach, ale to wciąż będą najlepsze procesory dla graczy.

ASUS UEFI BIOS

O tym, że UEFI BIOS firmy ASUS jest wyjątkowo udany (a rozumiem przez to zarówno sprawność działania, łatwość obsługi, czy rozbudowanie), pisałem już niezliczoną ilość razy - i podtrzymuję to zdanie. W końcu jednak przydałby się jakiś powiew świeżości, ale cóż, widać w ASUSie zdecydowano, że jeszcze nie nadszedł na to czas.

Podkręcanie (OC)

Oprócz podkręcania manualnego, udostępniono oczywiście podkręcanie automatyczne. Mamy do dyspozycji dwa poziomy podkręcania - OC Tuner I i OC Tuner II. Wystarczy wybrać interesujący nas poziom, zapisać ustawienia i ponownie uruchomić komputer.

Już pierwszy poziom podkręcania pozwala na ustawienie taktowania zbliżonego do 4,5 GHz na wszystkich rdzeniach. Ile można wycisnąć z Core i5 8600K? Zerknijcie do naszego premierowego testu Coffee Lake.

Pobór mocy

Pobór mocy platformy z kartą Radeon RX 480
[W]

Stan spoczynku 44
Aplikacje jednordzeniowe 71
Aplikacje wielordzeniowe 126
Gra 3D 197

Sześć rdzeni Core i5 Coffee Lake potrafi "zarządać" ponad 120 watów mocy.  Tym niemniej dopracowany (po raz kolejny) proces 14-nm nie daje powodów do narzekań. Komputer oparty na tej płycie pobierze nieco mniej energii niż, dajmy na to, na wypasionej MSI Z370 Godlike Gaming (której recenzję również możecie dziś znaleźć na naszych łamach).