Zasilacze

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Nadszedł więc czas na podsumowanie testu be quiet! Pure Power 11 600W CM. Bez wątpienia jest to propozycja skierowana do osób szukających dobrego zasilacza dla wydajnego komputera. Gorzej wygląda kwestia opłacalności, bo na rynku panuje już naprawdę spora konkurencja.

be quiet! Pure Power 11 600W CM

Pure Power 11 600W CM pozwoli zasilić wydajne komputery z jedną mocną lub dwoma średniej klasy kartami graficznymi. Jednostkę wyróżnia okablowanie – to jest częściowo modularne, długie i dobrze wykonane. Nie powinno więc być problemów z podłączeniem sprzętu nawet w większej obudowie.

Usprawniona konstrukcja przełożyła się na wysoką sprawność energetyczną i całkiem stabilne napięcia zasilające. W tym segmencie nie powinniśmy jednak oczekiwać topowych komponentów. Co istotne, nawet przy mocniejszym obciążeniu zasilacz pozostawał cichy (duża w tym zasługa dopracowanego wentylatora).

Czy nowa propozycja firmy be quiet! ma szansę przebić się na rynku? Testowany przez nas model powinien u nas kosztować około 370 złotych i przysługuje na niego 5-letnia gwarancja. Na rynku znajdziemy jednak kilka innych propozycji, które oferują podobne możliwości i są dostępne w niższej cenie.

Ocena końcowa - be quiet! Pure Power 11 600W CM

 • wysoka sprawność energetyczna (80 PLUS Gold)
 • długie, częściowo modularne i dobrze wykonane okablowanie
 • cicha praca wentylatora
 • dobra jakość wykonania
 • 5 lat gwarancji

 • wysoka cena na tle konkurencji

Dobry Produkt

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  2
  Podstawa dobrego kompa to płyta główna i ...zasilacz !
  Tak , tak ...zasilacz.
  To główne serce komputera.

  Bardzo dobry zasilacz, trochę za wysoka cena ale jak ktoś składa naprawdę szybki i wypasiony komp , to nie powinien 'żyłować' na zasilaczu...!
  • avatar
   kokosnh
   0
   jak na zasiłkę za 400zł to słabo PCB wygląda...
   • avatar
    system
    0
    Tragedii odnośnie środka nie ma, wg mojej opinii to tylko lifting poprzednika. Cena przynajmniej o stówkę za duża
    • avatar
     Threadripper
     0
     Wszystko fajnie jednak za podobne pieniądze kupimy Seasonic Focus Plus Gold który stoi klasę wyżej.
     • avatar
      groot
      0
      Be quiet! nie jest taki cichy jak się wydaje! A po co mi plomba jak po 3 miesiącach używania, wentylator zaczął hałasować jakby miał dzięcioła w środku. Serwis mi oczywiście tego nie uznał. Musiałem zrezygnować z przysługujących mi 5 lat gwarancji i samodzielnie wymienić wentylator. Film nagrany telefonem więc słaba jakość obrazu i dźwięku, ale proszę spojrzeć i powiedzieć czy nie denerwowałby Was ten dźwięk. Spokojnie słyszany z korytarza ponad 8 metrów. https://youtu.be/oAiGhn9j45E Kto ma rację? Następnym razem kupię Seasonica albo poczciwe SileniumPC które mnie nie zawiodły i są cichsze