Black Element Gaming Mouse - myszka dla graczy
Akcesoria

Black Element Gaming Mouse - myszka dla graczy

przeczytasz w 3 min.

Black Element Gaming Mouse to mysz gamingowa przeznaczona dla miłośników gier MMO. Zobaczmy co ma nam do zaoferowania ten elektroniczny gryzoń.

 Black Element Gaming Mouse

Black Element Gaming Mouse to mysz gamingowa przeznaczona dla miłośników gier MMO (Massively multiplayer online). Zobaczmy co ma nam do zaoferowania ten elektroniczny gryzoń.

Opakowanie i zawartość:

Mysz zapakowana jest w średniej wielkości, biało czarne pudełko, które stanowi dobrą osłonę w razie wysyłki pocztowej. Na opakowaniu widnieje też krótki opis techniczny i najważniejsze funkcje myszki.
W skład zestawu wchodzą:

 • instrukcja obsługi
 • płyta ze sterownikami
 • etui na mysz
 • gwarancja
 • dwie naklejki

Specyfikacja techniczna:

Kolor: czarny i biały
Maksymalna rozdzielczość: 6500 dpi
Rodzaj sensora: laserowy
Liczba przycisków:  9
Maksymalna liczba przycisków makro: 45
Maksymalna liczba profili użytkownika: 5
Rolka: tak x1
Przeznaczenie do gier: MMORPG/RTS
Wielkość pamięci: 128kb
Efekty świetlne: tak
Liczba kolorów podświetlenia: 5    
Długość przewodu USB: 1,8 m
Złącze USB pokryte złotem: tak
Wbudowane obciążniki: tak (5 x 4,5g) 
Graficzny interfejs użytkownika: tak
Wykończenie urządzenia: Industrial Rubber
Wymiary: 123.8 x 66.7 x 41.6mm

Wygląd i opcje:

Rozmiar myszki powoduje, że zalicza się ona do średniej wielkości „gryzoni”. Przystosowana jest zarówno dla osób prawo jak i lewo ręcznych. Ze względy na umieszczenie trzech klawiszy funkcyjnych na jej lewej krawędzi, osoby praworęczne odczują większy komfort podczas grania.

Black Element Gaming Mouse

Dwa główne przyciski zostały wyprofilowane w kształcie litery „U”. Rolkę umieszczono centralnie pomiędzy prawy i lewym przyciskiem, poniżej znajdują się dwa klawisze, które służą do zmniejszania i zwiększania czułości myszy. Boczne przyciski są dobrze wyprofilowane i działają bez najmniejszych problemów.

Waga urządzenia jest regulowana dzięki pięciu 4,5g ciężarkom, które można w łatwy i szybki sposób zakładać i demontować. Takie wyprofilowanie urządzenia w połączeniu z materiałem użytym do jego wykończenia powoduje, że myszka dobrze układa się w dłoni i nie męczy jej nawet po wielogodzinnej sesji.
Na spodzie umieszczono cztery duże ślizgacze, przycisk do zmiany profilu, a także laserowy sensor o maksymalnej czułości 6500 dpi.

Urządzenie jest podświetlane na pięć możliwych kolorów, a dzięki graficznemu interfejsowi możemy w łatwy sposób zmieniać barwę podświetlenia. Decydujemy o podświetleniu trzech elementów: rolki, dwóch bocznych krawędzi i logotypu Ttesports.

 

Oprogramowanie dołączone do zestawu jest bardzo intuicyjne i każdy bez większy problemów znajdzie interesujące go opcje.
Główne okno pozwala przypisać funkcje do poszczególnych klawiszy w wybranym profilu.

Niestety wszystkie funkcje makro muszą być tworzone indywidualnie, ale  na szczęście nie jest to bardzo uciążliwe.

 


W ustawieniach zaawansowanych istnieje możliwość konfiguracji:

 • częstotliwości odświeżania (trzy tryby: 125, 500 i 1000 Hz)
 • czułości sensora (od 100x100 dpi, do 6500x6500 dpi)
 • szybkości podwójnego kliknięcia
 • szybkości kursora
 • szybkości przewijania rolką

 

Testy:

Mysz jest bardzo wygodna w użyciu, w rozgrywce jest dokładna i pracuje płynnie. Niestety dla wymagających graczy liczba programowalnych klawiszy (6+3 główne), może okazać się zbyt mała. W trakcie testowania sprawdzone zostały wszystkie tryby czułości i okazało się, że w najwyższym (6500 dpi) granie jest już bardzo uciążliwe i tryb ten mógłby zostać pominięty gdyż się po prostu nie sprawdza. W następnej kolejności przyszedł czas na porównanie parametrów podanych przez producenta z faktycznymi osiągami.
Na pierwszy ogień poszła częstotliwość odświeżania. Do testów wykorzystano program Mouse Rate Checker.

 

Przy deklarowanej częstotliwości 125 Hz test potwierdza dobre działanie urządzenia.

 

Podobnie jest przy częstotliwości 500 Hz.
Problemy zaczynają się jednak przy częstotliwości 1000 Hz.

 

Być może jest to wina testowanego egzemplarza ale na żadnej spośród trzech platform testowych, nie udało się osiągnąć chociażby zbliżonego rezultatu do deklarowanych 1000 Hz.

Nie jest to też wina oprogramowania testowego, gdyż w myszce innego producenta wynik 1000 Hz został osiągnięty.

Kolejnym etapem testu było zbadanie akceleracji wstecznej. Okazało się, że występuje ona w niewielkim stopniu, zarówno przy niskiej jak i wysokiej rozdzielczości i nie przeszkadza w czerpaniu radości z wciągającej rozgrywki.


Podsumowanie:

Black Element Gaming Mouse wydaje się być ciekawą propozycją dla graczy, o nieco mniejszych oczekiwaniach. Fani gier MMO mogą być zawiedzeni zbyt małą liczbą programowalnych klawiszy, a to właśnie głównie dla nich skierowany jest produkt Thermaltake Tt eSports. Niestety nie sprawdziło się także białe wykończenie myszki, które po kilkunastu godzinach użytkowania zrobiło się brudne, a próby jego wyczyszczenia spełzły na niczym. Mocnym atutem urządzenia jest jego ergonomia i jakość użytych materiałów (nie licząc oczywiście białego wykończenia:)). Oprogramowanie dołączone do zestawu charakteryzuje duża intuicyjność. Szkoda tylko, że nie zdefiniowano kilku profili do gier, z których można by szybko skorzystać, zamiast męczyć się programując własne ustawienia. Cena zestawu, w dniu publikacji recenzji, wynosi około 50 dolarów, co wydaje się być rozsądnym oczekiwaniem producenta.

Podkładka:

Mysz testowana była na dostarczonej przez producenta podkładce Dasher o wymiarach: 400 x 320 x 4mm.

 

Podkładka pokryta jest gładką tkaniną, ma również gumowany spód dzięki któremu zapewniona jest odpowiednia przyczepność do podłoża.

 

Myszka przesuwała się na niej płynnie, a podkładka była przyjemna w kontakcie z dłonią. Niestety w trakcie testowania, krawędzie Dashera zaczęły się zadzierać co świadczy o nienajlepszej jakości wykończenia.
Cena podkładki, w dniu publikacji recenzji, wynosi ok. 25 dolarów, co wydaje się stawką zbyt wygórowaną w stosunku do jakości produktu.

 Ocena: Black Element Gaming Mouse
 plusy:
przystępna cena
ergonomia
jakość użytych materiałów
dołączone oprogramowanie
 minusy:
zbyt mała liczba programowalnych klawiszy
białe wykończenie
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 150 zł
dobry produkt benchmark.pl

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -AssassiN-
  0
  Posiadałem tą mysz, przez jakieś dwa miesiące i jedyne co mogę stwierdzić, że jest ona strasznie nie wygodna. A co gorsza w niektórych grach gdzie używamy karabinów snajperskich, ciężko jest trafić przeciwnika, ponieważ nie pozwala ona na "delikatne i płynne" ruchy, a to własnie z powodu słabego ułożenia dłoni na myszy.
  • avatar
   Tomek Wilczyński
   -3
   szkoda że nie zrobiłeś własnych zdjęć. a na przyszłość: w programie Irfan View jest taka opcja jak "Auto crop". wycina ona zbędne białe pole na zdjęciach. warto jej użyć. te duże białe "dziury" trochę pogarszają efekt końcowy.