Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

No dobrze, czas na podsumowanie moich testów. Brother DCP-T510W to urządzenie wielofunkcyjne. Ze względu na swoją charakterystykę i parametry przeznaczone jest dla małych biur oraz do użytku domowego, zwłaszcza jeśli drukujemy większą ilość dokumentów.

W dniu testów cena tego modelu nieznacznie przekraczała 700 złotych. To rozsądna propozycja zwłaszcza biorąc pod uwagę funkcjonalność tego urządzenia. Brother pozwoli nam na drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Wyposażone jest także w łączność bezprzewodową i wyświetlacz LCD.

Brother DCP-T510W

Niewątpliwie najważniejszą cechą Brothera jest system samodzielnego uzupełniania atramentu. To dzięki niemu właśnie koszt wydruku jednej strony wynoszą 1-2 grosze, co przy urządzeniu atramentowym jest rzadkością. Co ważne, obsługa i eksploatacja nie stanowią problemu i trudności. Atrament uzupełnia się łatwo i bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności technicznych.

Jeśli chodzi o jakość wydruków to jest dobrze. Już normalny tryb pozwala uzyskać tekst dobrej jakości, a wyższe tryby radzą sobie z tym naprawdę dobrze. W przypadku kolorowych wydruków jest już nieco gorzej, ale w tej klasie urządzeń wystarczająco dobrze.

Tutaj warto zauważyć, że w trybie drukowania w najwyższej jakości trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem drukarka nie spieszy się przesadnie z pracą, co oznacza, że na kolorowy wydruk trzeba czekać nawet 3 minuty (tekst w najwyższej jakości gotowy będzie po 2 minutach).

Miałem też nieco uwag odnośnie dość głośnej pracy urządzenia, ale tak naprawdę brakowało mi tutaj głównie automatycznego druku dwustronnego. Poza tym Brother DCP-T510W ma wszystko, czego można oczekiwać. Dobra jakość czarnych wydruków, niskie koszty eksploatacji i łączność bezprzewodową.

Ocena końcowa:

 • bardzo niskie koszty eksploatacji
 • łączność bezprzewodowa
 • dobra jakość czarno-białych wydruków
 • łatwa obsługa
 • funkcjonalność
   
 • brak automatycznego druku dwustronnego
 • dość głośna i wolna praca
 • gorsza jakość kolorowych wydruków

86%

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raczek70
  1
  DCP-395CN od 2010 roku, kosztowała coś około 380zł. Używam rzadko ( 3-4 strony na tydzień ), cały czas podłączona do prądu ( sama się czyści 2-3 razy na miesiąc ).
  Stosuję tanie zamienniki z Allegro ( ok. 20zł komplet tuszy ).
  Nie mogę narzekać, póki co, sprzęt niezawodny i do tego tani w eksploatacji.
  • avatar
   thoorin
   1
   Mam model t-500w już prawie 2 lata i cały czas korzystam z tuszy które były w komplecie z drukarką. Na razie nie zapowiada się żebym musiał szybko uzupełnić atrament zwłaszcza, że w zestawie był dodatkowy czarny tusz, który czeka ciagle zapakowany na swoją kolej. Do tego automatyczne czyszczenie, bezawaryjna praca, błyskawiczne drukowanie po WIFI. Nie zamieniłbym jej na żadną inną.
   • avatar
    edymion
    0
    Nie wspomnieliście o pewnej wadzie - żeby w brotherze wydrukować cokolwiek w czerni trzeba miec pełne zbiorniki z tuszem kolorowym i niewazne ze chcemy drukowac tylko w czerni. Druga sprawa zasychajace dysze a trzecia to rdzewiejace dysze.... Jeżeli ktos nie uzywa tej drukarki kilka razy w tygodniu to stanowczo odradzam.
    • avatar
     PIRAT_PL
     0
     Wydaje mi się że tańszy DCP J105 to jest tańszy odpowiednik, sam mam DCP-135C już przynajmniej 5 lat i mimo że drukuję raz na jakiś czas (czasami zdarzały się pojedyncze hurtowe wydruki że pół tuszu poszło) ale spisuje się świetnie.
     Mama w swojej działalności miała 10 letniego brothera i już głowica się zużyła bo jednak ona drukuje dziennie po kilkanaście/kilkadziesiąt stron i po prostu cena głowicy przerasta drukarkę także 135C oddałem a sobie chyba sprawię tą J105 albo jej wersję kablową o prawie 100zł mniej.
     Z jakim brotherem miałem do czynienia to bezproblemowy i bardzo ekonomiczny a jak jechać na zamiennikach to groszowe sprawy.
     Miałem kiedyś HP to komplet tuszy tyle wnet co drukarka a i zamienniki w okolicach 100 zł gdzie w brotherze kupię z 7-8 kompletów zamienników a oryginały ze 3 także różnica jest.