Myszki

Oprogramowanie

przeczytasz w 2 min.

Jak już wspominaliśmy producent wraz z myszką nie dołącza płytki z oprogramowaniem. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ cały pakiet Mizar Application Software łatwo znaleźć na stronie internetowej CM Storm w zakładce support. Oprogramowanie nie zawiera polskiej wersji językowej ale jest na tyle proste, że każdy użytkownik bez większych problemów skonfiguruje opcje, które go interesują.

W ustawieniach głównych mamy możliwość zaprogramowania wszystkich siedmiu klawiszy, również LPM i PPM.

W zakładce Advanced mamy możliwość konfigurowania 4 profili gracza, możemy zdefiniować także:

  • 4 poziomy czułości/rozdzielczości DPI (od 200 do 8200 DPI)
  • przyciąganie kątowe
  • szybkość dwukliku
  • kolory podświetlenia
  • czas reakcji przycisków
  • czułość oprogramowania

Niestety gryzoń nie ma domyślnie zdefiniowanych funkcji makro i muszą one być tworzone indywidualnie. Dla początkujących użytkowników może to być trudne, ponieważ oprogramowanie nie zawiera podpowiedzi i informacji tekstowych, ale z biegiem czasu tworzenie nowych sekwencji nie powinno stanowić problemu.

Zakładka Profiles pozwala zarządzać profilami: usuwać, zapisywać, tworzyć nowe oraz wgrywać wcześniej zapisane na dysku twardym.

Model Mizar posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 128 KB, która pozwala przechowywać wcześniej zdefiniowane przez użytkownika ustawienia. Takie rozwiązanie jest idealne dla graczy, którzy grają na kilku komputerach lub często biorą udział w turniejach na innych platformach, ponieważ po podłączeniu myszki nie trzeba instalować oprogramowania oraz  konfigurować własnych preferencji. Pamięcią i zdefiniowanymi makrami możemy zarządzać w zakładce Biblioteka (Library) - mamy tutaj opcje eksportu oraz importu.

Porównując oba gryzonie nie da się ukryć, iż zintegrowany moduł pamięci zapewnia znaczącą przewagę modelu Mizar nad myszą Alcor.

CM Storm Alcor

Myszka Alcor nie ma programowalnych klawiszy, nie ma też opcji zarządzania podświetleniem, dlatego też producent nie oferuje dedykowanego oprogramowania do tego modelu. Jedyne co możemy pobrać ze strony internetowej to sterowniki.