Monitoring IP

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Choć D-Link DCS-5222L wygląda niepozornie, to we wnętrzu skrywa całkiem sporo możliwości rejestracji i konfiguracji. Za niewygórowaną cenę producent dostarcza narzędzie, które można wykorzystać na kilka sposobów w domu czy małym biurze.

Kamerę obsłużymy nie tylko przy użyciu profesjonalnych rejestratorów, ale również poprzez urządzenia mobilne i to bez potrzeby stosowania skomplikowanej konfiguracji czy przekierowywania portów. To, co nieco psuje ogromne możliwości kamery to brak zoomu optycznego, a jedynie jego cyfrowy odpowiednik, co przy konstrukcjach PTZ nie jest do końca idealnym rozwiązaniem.

Ocena końcowa:

 • Bogate opcje konfiguracji zapisu nagrań
 • Obsługa chmury mydlink
 • Pakiet oprogramowania D-Viewcam
 • Prócz interfejsu Ethernet także interfejs WiFi
   
 • Brak zoomu optycznego.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  frenchkiss4u
  -2
  Mam kilka pytań do autora artykułu, gdyż chciałbym zainstalować dwie lub trzy takie kamery jako monitoring wokół nowo wybudowanego domu (w budynku nie ma jeszcze internetu).
  1. Gdybym chciał, aby materiał był zapisywany na karcie pamięci to jak długie nagranie może takowa pamięć maksymalnie pomieścić w jakości SD/HD. Jaka jest maksymalna pojemność obsługiwanej karty?
  2. Jak kamerka sprawuje się w nocy (przydałby się filmik od autora jak to wygląda w rzeczywistości.
  3. Jak wygląda podłączenie kamerki (zasilacz 12V?).
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Z całym szacunkiem, ale to nie jest test. To jest prezentacja oprogramowania kamery.

   Jaki to ma zasięg Wifi?
   Co to znaczy Wifi n, czy pracuje to na paśmie 20MHz, czy 40MHz?
   MJPEG to standard niskiej kompresji, czy 1280x800 30fps MJPEG, przy -70dbm wystarczy do transfery przez jego Wifi?
   itd.
   • avatar
    cyna76
    -2
    Da się ją zamontować pod sufitem ?
    • avatar
     -2
     1. Z tego co się orientuję to karta max 32 GB. Ja testowałem na 16 GB. Co do długości nagrania - nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko jest zależne od tego jak ustawisz sobie parametry nagrania. Tak na szybko - gdyby ustawić kamerę na zapis ciągły w rozdz. 1280x720 przy 30 fps (pomijając inne parametry) to godzina nagrania to około 2 GB danych. Oczywiście jak zejdziemy z jakościa nagrania lub ustawimy sobie detekcję ruchu to ilość danych znacząco spadnie.
     2. Niestety filmiku nie jestem w stanie pokazać, bo kamera odjechała już do producenta. Z moich obserwacji w nocy wynika, że do około 5 metrów kamera radzi sobie swietnie. Im dalej tym niestety szczegółowośc spada.
     3. Zasilacz zewnętrzny. Niestety kamera nie obsługuje PoE/PoE+
     4. Co do montażu za szybą - kamera wg. specyfikacji producenta raczej do zastosowań biurowo/domowo/magazynowych. A co do rejestracji terenu zewnętrznego przez szybę - w pochmurny dzień kiedy na szybie nie ma refleksów obraz jest bardzo dobry. Gorzej jeśli na szybę padają promienie słoneczne - wtedy można zapomnieć o jakimkolwiek zapisie. Do montażu na zewnątrz lepiej zastosować zewnętrzne D-Linki.