Kamerki internetowe

Działanie

przeczytasz w 2 min.

Po konfiguracji pozostaje nam instalacja kamerki w odpowiednim miejscu - decydujemy, czy wystarczy nam podstawka, czy też może zainstalujemy ją na statywie (dołączony zestaw pozwala na montaż urządzenia w dowolnym miejscu, np. na ścianie).

Z braku testowego niemowlaka, pozwoliliśmy sobie wykorzystać świnkę morską imieniem Rene - gwarantujemy, że podczas testów nie spotkała go najmniejsza krzywda ;-).

Podczas podglądu ikony w lewym dolnym rogu ekranu pozwalają na włączenie / wyłączenie mikrofonu w smartfonie / tablecie (kamerka przekaże nasz głos), robić zdjęcia oraz nagrywać filmy (decydujemy gdzie zostaną zapisane - opcja zapisu bezpośrednio na kamerze wymaga instalacji karty microSD), włączyć lub wyłączyć obsługę zdarzeń (reakcja na ruch, dźwięk i temperaturę), zdalnie włączyć odtwarzanie kołysanek, a także wyciszyć dźwięk.

W prawym dolnym rogu znajdują się ikony symbolizujące uruchomione reakcje na zdarzenia, oraz odczyt temperatury z kamery.


Kamera potrafi automatycznie przełączyć się w tryb podczerwieni przy słabym oświetleniu

Wszystkie funkcje urządzenia działały sprawnie, kamerka informowała nas o poruszeniach Rene oraz gdy zaczął energicznie domagać się świeżego ogórka ;-). Kołysanki niestety nie działały na niego usypiająco ;-). 


Podgląd w 360p


Podgląd w 720p

Podsumowanie

Oczywiście nie można przypuszczać, że urządzenie może zastąpić rzeczywistą opiekę nad dzieckiem. Pozwala jednak na podgląd tego co dzieje się w dziecięcym pokoju, bez potrzeby zaglądania do bobasa co kilka minut. W każdym momencie możemy wyciągnąć smartfon z kieszeni i zerknąć (oraz posłuchać), czy z naszą pociechą jest wszystko w porządku. W razie potrzeby możemy nawet zagadać do dzieciątka, a kamera przekaże mu nasz głos. Dzięki sieci możemy to robić w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Eletroniczna niańka D-Link poinformuje nas o poruszeniach dziecka, płaczu, czy zmianie temperatury. Wszystkie zdarzenia mogą być nagrywane. Sprawne działanie D-Link Baby Camera zależy oczywiście w dużej mierze od jakości połączenia internetowego. D-Link Baby Camera to urządzenie o ogromnym potencjale, które może znacząco usprawnić opiekę nad dzieckiem.

 
 D-Link DCS 825L WiFi Baby Camera
 plusy: 
• obsługa za pomocą smartfona lub tabletu
• podgląd i zapis w jakości SD i HD
• noktowizja (podczerwień)
• programowalne zdarzenia - reakcje na dźwięk, ruch i temperaturę (wbudowany czujnik)
podgląd obrazu i dźwięku z kamery z dowolnego miejsca z dostępem do internetu
• wbudowane kołysanki
• miejsce na kartę microSD
• możliwość instalacji w dowolnym miejscu (dołączony statyw i zestaw montażowy)
 minusy: 
• stosunkowo wysoka cena
Orientacyjna cena: ok. 550 zł

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Fajne :)
  Ale więcej testów na tej słitaśnej śwince bym poprosił ;f

  Może kupie sobie na nast. wakacje takie coś dla swojego psycho kota. Przy tym krejzolu trzeba zabezpieczać lodówkę minami p-panc, drutem kolczastym pod napięciem i spryskiwaczami do trawników ;f
  • avatar
   kitamo
   1
   no tak. przyzwyczajac pocieche trzeba od malenskosci do inwigilacji. Moze jak dorosnie nie bedzie az tak zdziwione tym faktem
   • avatar
    leotoro
    1
    Na śwince morskiej - redaktorzy serwisu poprawili mi humor na cały dzień :)

    Serdecznie dziękuję !
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pracownicy Benchmark nie mają dzieci i muszą testować elektroniczną nianię na... śwince morskiej :( a nie na własnych dzieciach, znak naszych czasów . Gdyby nie narodowcy wyglądali byśmy jak Francja albo Niemcy
     • avatar
      Konto usunięte
      -10
      Klatka dla świnki za mała, no chyba, że noc spędza na wybiegu.
      Co do kamerki nawet fajna, szkoda, że nie dali złącza minijack, tak aby do kołysanek dało się skorzystać z lepszego nagłośnienia.
      Jak się maluch nasłucha Mozarta w tej jakości to potem będzie sądził, że Maria Callas, a Doda to w zasadzie ten sam głos, tyle, że doda ma fajniejsze kawałki.
      • avatar
       BULDOGGG
       0
       jeżeli chcecie podgladąć jakieś zwierzęta,pokój itp to polecam również dobra kamera d-link dsc-930l cena to jakies 170zł 640x480 wifi,mikrofon itp i rownież robi zdjęcia gdy ktoś sie poruszy o czym informuje nas mail lub serwer ftp.

       jeżeli chodzi o ten model-niani to jest trochę drogawo....