Routery

Siła sygnału i podsumowanie

z dnia

Ostatnim z testów był pomiar propagacji sygnału. Pomiary przeprowadzono w mieszkaniu blokowym ze ściankami działowymi z pojedynczej czerwonej cegły. Do pomiaru użyty został telefon Samsung Galaxy S5 z aplikacją Wi-Fi Scanner.

Wyniki pomiarów zostały przedstawione na poniższym diagramie z podziałem dla sieci 2,4 GHz i 5 GHz.

Mapa siły sygnału routera D-Link DIR-842

Jak można się było spodziewać, w każdym z trzech punktów, siła sygnału dla sieci 5 GHz jest słabsza niż dla sieci 2,4 GHz. Warto o tej zasadzie pamiętać konfigurując swoją sieć czy to pod względem zasięgu, czy też wydajności.

Co w D-Link DIR-842 piszczy?

D-Link DIR-842 to router bardzo estetyczny. Nie „szałowy” w swoim wyglądzie, ale stonowanie elegancki. Od strony wykonania fizycznego nie można mieć do niego zastrzeżeń. W zakresie udostępnianych funkcji dość bogato wyposażony. Znaleźć w nim można kontrolę rodzicielską, funkcje wirtualnych serwerów i przekierowania portów, a nawet sieć gościnną.

D-Link DIR-842

Czy można mieć zastrzeżenia co do osiągów w pasmach radiowych? Tutaj wszystko rozbija się o cenę. Jeżeli wydajność byłaby większa, to raczej trudno byłoby producentowi namówić klientów na wyższe modele swoich urządzeń. Należy więc uznać, że prędkości są adekwatne do półki na której plasuje się DIR-842.

Dobrą nowiną dla osób, którym bardzo zależy na wydajności transferu danych jest fakt, że gigabitowy przełącznik nie jest „gigabitowym” tylko z nazwy, co w innych urządzeniach, nie zawsze jest tak oczywiste. Mając cały czas w głowie jego cenę, można być pozytywnie zaskoczonym całością, którą sobą prezentuje.

D-Link DIR-842 - ocena

 • wysoka jakość wykonania,
 • dobry stosunek cena / możliwości

Super Opłacalność benchmark.pl

marketplace

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jeden istotny minus brak portu usb (do podłączenia drukarki)
 • avatar
  Co to za widełki!? 0-200??
  Powinniście dać
  0-100
  101-200
  Jest masa osób, którzy nie widzą sensu wydawania 200 zł na to urządzenie.


  -1