Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

D-Link DIR-853 - prezentacja

Nasza opinia o D-LINK DIR-853

Testowany router obecnie kosztuje on nieco ponad 200 zł, co klasyfikuje go w zasadzie już w średniej półce cenowej routerów domowych. Jeżeli jednak nie cena, to z pewnością ogrom możliwości jakie otrzymujemy, pozwala zaklasyfikować go do średniego segmentu. Śmiało można powiedzieć że otrzymujemy router, który bez problemu może służyć nie tylko w domu, ale nawet w małej firmie jako główna jednostka.

D-Link DIR-853 - z opakowaniem

Wydajność Wi-Fi jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w przypadku zakresu 2,4 GHz. Brakuje tu może rozbudowanej kontroli rodzicielskiej, ale z drugiej strony dostajemy bardzo dużo zastosowań dla wbudowanego portu USB. Wydajność switcha LAN nie budzi zastrzeżeń, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał wirtualizacji sieci w zastosowaniach biznesowych.

D-Link DIR-853 - z profilu

Ostateczny werdykt dla D-Link DIR-853 to 4 gwiazdki – sprawdzi się całkiem dobrze zarówno w małym biurze, jak i w nawet sporych rozmiarów domu jednorodzinnym. Ilość funkcji, jakie w sobie integruje, pozwala na daleko idące oszczędności podczas budowania domowej infrastruktury - przykładowo zamiast inwestować w nadal drogie dyski sieciowe wystarczy podpiąć zwykły dysk USB i w łatwy sposób skonfigurować serwer multimediów dla sieci lokalnej oraz niezależnie serwer FTP, aby móc udostępniać pliki poza naszą sieć. Do tego obsługa modemów USB pozwoli na awaryjne przywrócenie Internetu, gdy nasz główny dostawca zawiedzie. Gdyby przepustowość portu USB była wyższa to prawdopodobnie router uzyskał by jeszcze pół gwiazdki więcej w naszej skali ocen. Poza oznaczeniem dobrego produktu, przyznajemy również odznaczenie za super opłacalność z wyżej właśnie wymienionych powodów. 

D-Link DIR-853 - zalety i wady

 • szybka i łatwa konfiguracja podstawowa
 • wielofunkcyjny port USB
 • ogrom funkcji związanych z zarządzaniem i wirtualizacją sieci
 • wysoka wydajność Ethernet i WAN
 • wysoka wydajność i dobry zasięg Wi-Fi

 • bardzo słaba wydajność USB
 • brak polskiego interfejsu
 • aplikacja mobilna nie wykrywa routera
 • brak rozbudowanej kontroli rodzicielskiej

80% 4/5

Dobry Produkt benchmark.plSuper Opłacalność benchmark.pl

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pit82
  3
  Kupiłem go 3miesiące temu w promocji za 199zł, bo router kablówki doprowadzał mnie do szału. Dlink działa stabilnie, rozgłasza jednocześnie 2 sieci 2.4 i 5GHz, obsługuje 2 konsole, 2 laptopy, stacjonarny pc, 2 telefony, tablet, mam podpięty dysk 2.5cala hdd 1tb i spokojnie można z niego korzystać. W tej cenie polecam, jedyny mankament to mocno świecące niebieskie diody.
  • avatar
   AndreoKomp
   2
   "Wszystko mający router za niecałe 250 zł?"
   Niestety, moim zdaniem nie ma najlepszej funkcji jaką wymyślono w ostatnich latach, czyli Wi-Fi Mesh. Dziwne, że funkcja która w tanich routerach byłaby najbardziej potrzebne nie jest dodawana, a trafia tylko do bardzo drogich routerów. Chyba nie po to kupuje się router za ponad 500zł, żeby do niego dokupować kolejne urządzenia zwiększające zasięg i prędkość Wi-Fi.
   • avatar
    pawluto
    1
    D-Link robi dość dobry sprzęt więc przy tej cenie można śmiało brać.
    • avatar
     PiotrJakub
     1
     A mnie brak LACP (802.3ad). Przydaje się do podłączenia serwera nas. Niestety mało który router posiada...
     • avatar
      Qazzy
      -1
      Jak to dlink - prędzej czy później zacznie się wieszać.
      • avatar
       dariusz666
       0
       Mam, używam z modemem E3372 z HiLink i podpiętym NAS QNAP TS-228A i wszystko działa płynnie. DLNA uruchomione na NASie działa sprawnie po WiFi. Jedyny dla mnie minus to cholernie mocno świecące diody. Musiałem je przyciemnić mazakiem :)
       • avatar
        Ladaco1
        0
        Router bardzo dobry. Skonfigurwałem adres zewnętrzny przez LTE (tylko w plusie dla zwykłych ludzi) i podpiąłem NASa Qnap TS-253a. Mam zdalny dostęp i do rutera i do serwera. Nie ma zdaje się agregacji portów.
        • avatar
         hubig
         0
         Filtrowanie URL w tym routerze i wielu podobnych to szkoda, że w ogóle jest, bo nie działa na protokole https (tylko na http), w praktyce nie filtruje to witryn tak, jak powinno. Argument w teście, sugerujący że do zastosowania firmowego "kontrola rodzicielska" nie jest potrzebna, nie jest do końca prawdziwe - również w firmie są potrzebne różne mechanizmy filtrowania i nadzoru ruchu sieciowego (tyle że nie na zasadzie kontrolowania dzieci przez rodziców, a kontrolowania pracowników przez pracodawcę/administratora).
         Bardzo niestabilnie działa opcja klienta WiFi, po wielu próbach skonfigurowania do pracy jako router WISP (dostęp do sieci przez WiFi przez inny hotspot) trzeba się było poddać, wsparcie D-Link w tym przypadku też nie pomaga (przyjęli zgłoszenie, nawet wymienili sprzęt na nowy, ale problem pozostał - trzeba czekać na "reakcję programistów", tyle że to trwa już lepiej niż pół roku i nic).
         Podczas zmian konfiguracji WiFi lub chwilowych problemów z siecią WiFi cały router chwilowo się blokuje, nawet ze stacji roboczej podłączonej po kablu trzeba czekać na wznowienie połączenia z routerem.
         Gniazdo USB w moim przypadku uzyskuje nieco wyższe transfery, niż podano w testach - przy odczycie z routera z pendrive dobrej klasy transfery wynoszą średnio 14-15 MB/s, w porywach dochodzą do 18 MB/s (odczyt dużego pliku).
         Serwera DLNA nie udało się poprawnie skonfigurować do bezproblematycznej pracy z TV, ale to może być również wina TV (nie sprawdzałem na innym modelu). Z komputera PC dostęp jest, ale są zwłoki w przesyle materiałów multimedialnych, mimo połączenia po kablu.
         Diody istotnie są dość jasne i szkoda, że nie można ich wyłączyć lub ściemnić programowo, jak to jest zrobione w tańszym routerze DIR825.
         Routery D-Link nie oferują opcji zapamiętywania kodu PIN dla modemów LTE wpinanych do gniazda USB (mowa o pamiętaniu kodu nawet w przypadku przerwy w zasilaniu). Konkurencja o podobnej nazwie oferuje taką opcję. Jest to bardzo wygodne, gdyż wyłączenie PINu na karcie SIM nie zawsze jest możliwe, operatorzy komórkowi nie godzą się na zdjęcie kodu PIN. Po zaniku zasilania D-Link, który ma dostęp do sieci przez modem LTE nie wznawia normalnej pracy (a raczej wznawia, tylko się nie łączy z siecią Internet), lecz czeka na podanie PINu.