Akcesoria mobilne

Jakość transmisji, podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Jakość kamerki

Jedną z najciekawszych cech Omny jest bez wątpienia obiektyw o polu widzenia 180 stopni. Jest to o wiele szerszy kąt w porównaniu do kamerek konkurencji (np. Nest Cam Indoor), które oferują przeciętnie obiektywy o polu widzenia 140 stopni.

Szeroki kąt pozwala przy przemyślanym umieszczeniu  kamerki na uchwycenie praktycznie wszystkiego co dzieje się w pomieszczeniu. Najlepiej jest ją postawić w rogu, tak aby kadr obejmował cały pokój od ściany do ściany.

Omna zdjęcie 1
omna zdjęcie 2
Wbudowany sensor  cechuje się rozdzielczością 1080p, co zdecydowanie wystarcza do typowego zastosowania Omny. Nie istnieje jakakolwiek możliwość manipulacji nad rozdzielczością nagrań oraz ich powiększeniem, tak więc jesteśmy ograniczeni do ustawień domyślnych.

Jakość nagrań wykonanych na żywo jest zadziwiająco dobra, biorąc pod uwagę, że panoramiczne ujęcie zostało zmieszczone w obrazie Full HD. Oczywiście tak szeroki kąt znacząco deformuje brzegi kadru, jednak twarze osób oraz inne mniejsze lub większe elementy wciąż odznaczają się świetną czytelnością zarówno w dobrych jak również gorszych warunkach oświetleniowych.

d link omna od tyłu

Gdy w pomieszczeniu robi się zbyt ciemno, aby umożliwić wystarczającą dobrą jakość obrazu, Omna automatycznie przełącza się w tryb podczerwieni. Pokój wtedy zaczynają oświetlać diody IR, dzięki którym można z pełnym powodzeniem stwierdzić co się akurat w nim dzieje. Tryb ten oferuje jasny, czytelny obraz, który jednak w porównaniu do trybu dziennego traci na szczegółowości, co można wybaczyć, gdyż bez niego oglądalibyśmy po prostu czarną plamę na ekranie.

omna tryb nocny

Z poziomu aplikacji Omna możemy także wykonać zdjęcia, które przesyłane są bezpośrednio do rolki aparatu w iOS. Nagrane filmiki cechują się jedynie rozdzielczością 720p i nie możemy ich tak po prostu przesłać do pamięci smartfona lub umieścić w dedykowanej chmurze, czym mogą poszczycić się konkurencyjne kamerki. Jedyną opcją zapisania nagrań na przykład na komputerze jest wyjęcie karty micro SD i przekopiowanie ich do jego pamięci.

d link omna screen 7omna live view

Rozwiązanie to jest kiepskie, gdyż potencjalny złodziej gdy włamie się do danego pomieszczenia może wraz ze sobą zabrać kamerkę, a wraz z nią drogocenne nagrania, które stanowią dowód jego winy.

Podsumowanie

Kamera Omna oferuje przede wszystkim szczegółowy obraz, szerokokątny obiektyw oraz tryb nocny oparty na podczerwieni. Dzięki tym cechom spełnia ona powierzone jej zadania niemalże wzorowo. Miłym dodatkiem jest także możliwość komunikacji dzięki integracji głośniczka oraz mikrofonu, co przydaje się gdy podglądamy z pracy nasze pociechy lub zwierzęta.

Jeśli masz już przynajmniej kilka urządzeń współpracujących z ekosystemem Apple HomeKit lub chcesz zacząć kompletować je, Omna z całą pewnością będzie kamerką godną polecenia.

d link omna i iphone se

Ocena końcowa:

 • Szeroki kąt widzenia – 180 stopni
 • Nagrywanie w podczerwieni
 • Współpraca z systemem Apple HomeKit
 • Wysoki poziom zabezpieczeń transmisji
 • Dobra jakość wykonania
 • Prosta instalacja
   
 • Współpracuje jedynie z urządzeniami z systemem iOS 10 lub nowszym
 • Brak możliwości łatwego przeniesienia nagrań do iPhone
 • Brak dedykowanej chmury dla nagrań
 • Zbyt mała ilość ustawień

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!