Dropsuite Email Backup - kopia zapasowa poczty w cenie jednej kawy
Bezpieczeństwo

Dropsuite Email Backup - kopia zapasowa poczty w cenie jednej kawy

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 3 min.

Raport IBM donosi, że nic już nie jest bezpieczne, zwłaszcza nasze skrzynki mailowe. Na szczęście Dropsuite Email Backup, to rozwiązanie, które pozwala wykonać nielimitowaną liczbę kopii zapasowych poczty.

Raport IBM donosi — w ciągu najbliższych 2 lat kradzież danych wyniesie prawie 30 proc. To oznacza, że nic już nie jest bezpieczne, zwłaszcza nasze skrzynki mailowe. Na szczęście na rynku dostępne jest rozwiązanie, które pozwoli wykonać nielimitowaną liczbę kopii zapasowych poczty na nielimitowany czas, a jednocześnie, jego koszt jest równy jednej kawie z popularnej kawiarni. Mowa o Dropsuite Email Backup.

Dlaczego robienie kopii zapasowej skrzynek pocztowych jest dobrą praktyką?

Internet, jako niezbędny element współczesnej komunikacji — również korporacyjnej — niesie wiele szans i możliwości, ale też wiąże się z ogromnym ryzykiem, dotyczącym zwłaszcza zdobycia nieuprawnionego dostępu do poufnych danych przez osoby nieupoważnione i w żaden sposób niezwiązane z firmą. Przedsiębiorstwa na całym świecie muszą zmierzyć się z czyhającym zagrożeniem cyberprzestępczości.

Skrzynka mailowa dla wielu z nas jest nie tylko narzędziem codziennej pracy, ale również miejscem, w którym przechowujemy niezliczoną ilość, często niezwykle poufnych danych. To wszystko sprawia, że nasze e-maile stają się łakomym kąskiem dla hakerów i oprogramowań infekujących. Tworzenie kopii zapasowych skrzynek pocztowych staje się w dzisiejszych czasach już nie tylko możliwością, z której zdecydujemy się skorzystać lub nie, ale obowiązkiem, którego zaniedbanie może nieść ze sobą bardzo poważne i negatywne skutki. Zwłaszcza, jeśli chodzi o firmy i wymienianą korespondencję biznesową.

Firmy na całym świecie korzystają z usług poczty mailowej Microsoft Exchange, Google G Suite, by korzystać z Gmaila w ramach firmowej domeny, czy ze standardowych skrzynek pocztowych IMAP/POP3. Choć większość z nas nie myśli o tym na co dzień, dane i informacje wymieniane za ich pośrednictwem również narażone są na cyberprzestępstwa, związane chociażby z fałszowaniem tożsamości, złośliwym oprogramowaniem, phishingiem czy zdobyciem zdalnego, nielegalnego dostępu do komputera. Wszyscy wymienieni usługodawcy oferują oczywiście możliwość archiwizacji danych z poczty e-mail, jednak jest ona tak ograniczona, że w zasadzie nie zapewni nam nawet minimalnego bezpieczeństwa. Nie zgłębiając tego tematu, ani się spostrzeżemy, a nasza skrzynka mailowa zostanie przejęta czy zainfekowana. Decydując się na robienie kopii zapasowych, jesteśmy w stanie odtworzyć wszystkie zasoby i całą korespondencję z naszego e-maila.

Źródło: home.pl

Czy warto zainwestować w Dropsuite Email Backup?

Dropsuite Email Backup jest prostym i intuicyjnym narzędziem, które wykonuje kopie zapasowe skrzynek pocztowych na wszystkich urządzeniach, na których z nich korzystamy. Nielimitowany w ramach pojemności i czasu przechowywania dostęp do niego kosztuje zaledwie 14,90 zł miesięcznie, czyli tyle, co kawa w popularnej kawiarni. Do najistotniejszych korzyści wynikających z inwestycji w Dropsuite Email Backup należą:

 • możliwość tworzenia kopii zapasowych wiadomości e-mail;
 • możliwość tworzenia kopii zapasowych książki adresowej, kalendarza, danych z Sharepoint czy OneDrive'a;
 • nielimitowany dostęp czasowy i pojemnościowy do kopii zapasowych danych — wiadomości, załączników itd.;
 • możliwość przywrócenia utraconych danych w kilka minut — w zależności od potrzeb, może to być cała zawartość poczty, same pojedyncze załączniki lub tylko wybrane e-maile;
 • możliwość zabezpieczenia zarówno skrzynek IMAP/MOP3, Google G Suite (Gmail) czy Microsoft Exchange.


 

Źródło: home.pl

Dropsuite Email Backup — jakie ma funkcje, jak działa i gdzie kupić?

Poza kluczową funkcją wykonywania kopii zapasowej poczty e-mail, Dropsuite Email Backup posiada również szereg dodatkowych korzyści, wśród których najważniejszymi są:

 • tworzenie automatycznych kopii zapasowych;
 • odzyskiwanie poczty e-mail i przenoszenie jej za pomocą jednego kliknięcia;
 • dostęp do kopii zapasowych na każdym urządzeniu, w każdym miejscu i o każdej porze;
 • ochrona przed ransomware;
 • ochrona przed phishingiem;
 • ochrona przed kradzieżą danych;
 • ochrona przed przypadkową utratą danych;
 • ochrona przed kradzieżą bądź sabotażem ze strony pracowników czy innych osób powiązanych z firmą;
 • darmowe odzyskiwanie danych;
 • przechowywanie kopii zapasowych w chmurze charakteryzującej się wojskowym poziomem zabezpieczeń.
   

Źródło: home.pl

W dodatku, w Dropsuite Email Backup mamy dostęp do wielofunkcyjnej, wygodnej w użytkowaniu wyszukiwarki, która pomoże w błyskawiczny sposób dotrzeć do danych i wiadomości e-mail, za pomocą wyszukiwanych zdarzeń regularnych, jak również — gdy będzie to potrzebne — korzystać z zaawansowanych filtrów wyszukiwania i wyszukiwać wielokrotnie to samo zdarzenie. Najważniejszy wydaje się być jednak fakt, że w wyszukiwaniach nie ma żadnych ograniczeń, ani też nie czas dostępu do nich nie jest w żaden sposób limitowany.


 

Źródło: home.pl

Na głównym ekranie Dropsuite Email Backup w szybki sposób można utworzyć kopię zapasową dowolnej skrzynki pocztowej, a za pomocą wspomnianych filtrów, w mgnieniu oka znaleźć dowolną wiadomość. Przejrzysty pulpit użytkownika pozwala zarządzać jednocześnie ogromną liczbą skrzynek pocztowych, a specjalnie utworzona sekcja, sprawdzać szczegółowe statystyki na temat skrzynek e-mail. Gdy zajdzie taka potrzeba, Dropsuite Email Backup umożliwi nam odzyskanie albo całej skrzynki z dowolnego okresu, albo tylko wybranych wiadomości. A to wszystko za cenę jednej kawy z popularniej kawiarni zakupimy na home.pl. Nie warto zatem zwlekać ani chwili dłużej z podjęciem decyzji o zabezpieczeniu naszej skrzynki pocztowej, dzięki nielimitowanym kopiom zapasowym, dzięki Dropsuite Email Backup.


 

Źródło: home.pl

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!