Odtwarzacze

Interfejs użytkownika

przeczytasz w 2 min.

Podłączamy Dune HD TV303D do zasilania, kabelkiem HDMI do telewizora 3D i naciskamy przycisk włączania na pilocie. Naszym oczom ukazuje się atrakcyjne wizualnie menu użytkownika, w którym dostęp do poszczególnych funkcji symbolizują kolorowe ikony. Obsługa interfejsu jest intuicyjna, a obraz menu renderowany w rozdzielczości Full HD, co nie pozostaje bez znaczenia dla komfortu obsługi urządzenia.

Nieco więcej problemów sprawiła nam obsługa pilota. Po nabraniu pewnej wprawy okazało się, że przyciskologia kryje w sobie kilka tajemnic niewidocznych na pierwszy rzut oka. Dune HD TV303D tak jak ma bardzo ładny interfejs użytkownika, tak równie skąpy interfejs odtwarzacza multimediów. Nie oznacza to jednak, że mamy do dyspozycji jedynie pauzę i play. Dune HD TV303D pozwala na zmianę tempa przewijania od 1/32x do 32x oryginalnej prędkości, przewijanie w interwałach 1 minutowych, przewijanie co 10 sekund i płynne przewijanie.

Poniżej zrzuty ekranu ilustrujące poszczególne elementy interfejsu:


Źródła to jeden z najważniejszych skrótów - tutaj znajdziemy odnośniki do wszystkich nośników pamięci, które podłączono do odtwarzacza.


Ulubione - co to znaczy, nie trzeba chyba tłumaczyć.


Dostępne skórki dla odtwarzacza.


Gry, niestety jest ich tylko kilka.


Opcje konfiguracyjne są nazwane dość sensownie.


Maksymalna rozdzielczość jakiej możemy oczekiwać na wyjściu odtwarzacza.


Ustawienia wideo. Opcja HDMI 3D support gdy ją wyłączymy wymusi w odtwarzaczu odczytywanie filmów 3D w wersji 2D.


Ustawienia dźwięku.


Konfiguracja Wi-Fi jest natychmiastowa, a jedyną niedogodnością było wstukiwanie hasła za pomocą pilota.


Zasoby sieciowe dostępne poprzez Dune Store, głównie po rosyjsku.


Przeglądarka sieci prowadzi do zasobów dostępnych poprzez Wi-Fi, na przykład serwera Samba, a linki Pamięć Flash USB do dysków i pamięci Flash USB.


Okna nawigatora zasobów podłączonych lokalnie do odtwarzacza.