Nowe spojrzenie na drukowanie dzięki urządzeniom Epson ITS
Drukarki i skanery

Nowe spojrzenie na drukowanie dzięki urządzeniom Epson ITS

przeczytasz w 3 min.

Drukarki Epson z systemem ITS pozwalają na utrzymanie kosztów drukowania na wyjątkowo niskim poziomie nie tracąc na wydajności czy jakości.

Nad współczesny świat nadciągnęły chmury. Nie są to bynajmniej malownicze cumulusy, ale wirtualne magazyny danych. Są wszechobecne, a w połączeniu z cyfryzacją niemal każdego aspektu życia, sprawiają, że coraz mniej do czynienia mamy z fizycznymi nośnikami informacji.

Wcześniej czy później przychodzi jednak taki moment, w którym pliki i dokumenty przechowywane w chmurze trzeba przekształcić w bardziej namacalną formę. Jak to zrobić, aby nie stracić na tym fortuny? Rozwiązań jest wiele, ale jedno z nich, stało się w ostatnim czasie szczególnie godne uwagi.

Są to drukarki Epson z systemem ITS, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie producenta znalazł się bowiem szeroki wybór urządzeń z przeznaczeniem zarówno do pracy biurowej, jak i użytku domowego, a nawet do drukowania zdjęć.

ITS – a cóż to jest?

ITS (Ink Tank System) to system stałego zasilania w atrament. Pod tą nazwą kryje się nowatorska technologia, która odsyła wysłużone kartridże w niepamięć. Najprościej rzecz ujmując, ITS składa się z dużych pojemników na atrament w pełni zintegrowanych z drukarką oraz specjalnie zaprojektowanych filtrów i korków minimalizujących straty atramentu.

Epson ITS pojemniki z tuszem

Atrament uzupełnia się samodzielnie korzystając z dużych, 70-mililitrowych butelek zaprojektowanych w taki sposób, aby zabezpieczyć je przed kapaniem. Co ważne, można je wielokrotnie zamykać i otwierać, więc nawet jeśli cały tusz nie zmieści się do pojemnika, to można go wykorzystać później. Szczelny korek chroni tusz przed wyschnięciem.

epson its butelki z tuszem

Samo uzupełnianie atramentu jest szybkie i proste, dzięki dobrze oznakowanym butelkom i pojemnikom. Nie musisz zresztą wierzyć na słowo – wystarczy obejrzeć filmik.

Jak widać nie ma przy tym obaw o to, że ktoś może sobie z tym zadaniem nie poradzić. Cały proces jest szybki i łatwy, więc nawet osoby „nietechniczne” podołają temu bez problemu.

Pojemnik na atrament jest odpowiednio duży, tak aby nie trzeba było go często uzupełniać, co jest istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania.

Czy to rozwiązanie dla mnie?

Bez dwóch zdań! Wybierać można spośród wielu modeli podzielonych na dwie serie L (kolorowe) i M (monochromatyczne). Wśród nich są zarówno drukarki jak i zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne (skaner, kopiarka, a nawet faks). Nie ma więc znaczenia, czy pracujesz w biurze, czy potrzebujesz nowej drukarki do domu. Epson z systemem ITS sprawdzi się w każdych warunkach mając istotny wpływ na ograniczenie kosztów.

Epson L850

Zwłaszcza, że koszt wydrukowania jednej strony A4 może spaść nawet poniżej jednego grosza! Idąc krok dalej – zadrukowanie całej ryzy papieru (500 szt.) kosztować będzie niecałe 5 zł. Kolorowe wydruki wypadają na tym tle równie korzystnie – 2 grosze za stronę.

Epson niski koszt druku

Takie kwoty z pewnością nie zrujnują nas nawet jeśli dysponujemy mocno ograniczonym budżetem na eksploatację.

Nigdy więcej kartridży!

Na podstawie średniej liczby drukowanych stron oszacowano czas, na jaki wystarczy dołączany do drukarek atrament. W zależności od modelu i warunków użytkowania sięga on nawet dwóch lat. Oznacza to bardzo konkretną oszczędność i redukcję kosztów eksploatacji.

ITS - niskie koszty druku

Najlepiej pod tym względem wypadają drukarki L565, L455 i L310, przy zakupie których otrzymuje się dodatkowe butelki z czarnym atramentem. Zwiększa to liczbę stron do nawet 12 000 czarno-białych i 6500 kolorowych.

Koszt drukowania zdjęć L800

Korzystając z drukarki do zdjęć Epson L800 możemy wydrukować nawet do 1800 zdjęć w najbardziej popularnym formacie 10x15 cm.

Epson L1300 koszt druku A3

Z kolei korzystając z drukarki Epson L1300 obsługującej format A3 wydrukujemy ponad 7000 czarno-białych stron.

Ok, zaoszczędziłeś już mnóstwo pieniędzy. Na co je wydasz?

W porządku, na co teraz możesz przeznaczyć te zaoszczędzone materiały eksploatacyjne? Decyzja oczywiście należy do ciebie, ale według mnie jest to idealna okazja do uwolnienia pokładów swojej kreatywności. Na początek może warto powrócić chociaż na chwilę do analogowego świata i uzupełnić kolekcję zdjęć. W końcu ileż można tworzyć wirtualnych folderów ze zdjęciami na dysku komputera, do których i tak się nie zagląda.

Znacznie lepiej wybrać najfajniejsze z nich, te które budzą najcieplejsze wspomnienia i stworzyć album w stylu retro. Coś na kształt analogowego Instagrama. Warto sobie czasem przypomnieć, że istnieje coś więcej niż życie cyfrowo-wirtualne, a w realnym świecie zdjęcia można dotknąć. Odbiór takich fotek jest zupełnie inny. Łatwiej się na nich skupić i je docenić.

drukowanie zdjęć na Epson L850 ITS

Drukarki Epson pozwalają na uzyskanie jakości identycznej jak w laboratorium fotograficznym, a dzięki temu, że drukowanie ich w domowych warunkach stało się tak tanie, zabawa ta nie zrujnuje naszego budżetu.

Słów kilka o gwarancji

Na koniec parę zdań nie związanych bezpośrednio z systemem ITS, ale dotyczącym wszystkich użytkowników. Kwestia gwarancji jest szalenie istotna bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystamy. Pozwala to na bezproblemową i bezstresową eksploatację, a w razie pojawienia się kłopotów z jego funkcjonowaniem, sprawną jego naprawę. Standardowa gwarancja Epson wynosi 1 rok i w zależności od modelu realizowana jest w serwisie u producenta lub na miejscu.

W ramach promocji okres gwarancyjny w wybranych modelach może natomiast być wydłużony  do trzech lat. Wystarczy zarejestrować zakup na dedykowanej stronie producenta w ciągu 30 dni od daty zakupu drukarki u autoryzowanego sprzedawcy Epson.

Epson gwarancja

Kalkulacja jest prosta. ITS po prostu się opłaca.

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  artisti
  17
  Ta sonda to żart? :)
  • avatar
   Tchorg
   4
   Przecież takie pojemniki do drukarek widziałem wieki temu jako mody do drukarek które sie do nich przystawiało i było połączone z kartridżami, nie przyglądałem się temu ale chyba mniej więcej tak to wyglądało.
   Dlatego nie wiem co to za nowość a z wprowadzeniem tego systemu się spóźnili jakieś 15 lat, jak dla mnie powinno być to standardem w atramentówkach.
   Zwłaszcza jak miałem drukarkę HP za 100 złoty gdzie kartridże były tak drogie że taniej wychodziło kupić nową drukarkę...
   • avatar
    przempry
    1
    Koszt atramentu jest niewielki, ale pozostaje kwestia trwałości drukarki. Jeżeli drukarka za 700 zł ma gwarancję na 30 000 stron to koszt druku od strony kosztów jej zakupu jest 2x droższy niż atrament - wychodzi nieco ponad 2 grosze. A modele fotograficzne mają znacznie niższą trwałość bo pod względem mechanicznym są to najtańsze modele z dołożonym stałym zasilaniem. Warto o tym pamiętać, jak ktoś drukuje trochę więcej.
    • avatar
     Franz
     1
     Bardzo korzystnie wypada drukowanie na tych drukarkach, ja jednak zrezygnowałem z zakupu, gdyż w tych drukarkach Epsona nie ma duplexu - dla mnie to nie do przyjęcia, bo miesięcznie drukuję w firmie ok. 500-1000 stron dwustronnych dokumentów i nie mam ochoty na ręczne przekładanie papieru.
     • avatar
      mw_1975
      1
      Super! Aż szkoda, ze to pachnie artykułem sponsorowanym. A te zdjęcia, to przecież nie na papierze foto?
      • avatar
       piotr.potulski
       0
       Jakieś 2 lata temu kupiłem drukarkę z tej serii - jak na razie zużyłem około połowy tuszy, które były w komplecie. Minus to wysoka cena. Czyli można kupić drogą drukarkę i tanio drukować, albo kupić tanią drukarkę i spłacać ją w ratach kupując tusze. Można jeszcze wybrać tanią drukarkę i zamienniki, ale to nie jest dla mnie. Wolę raz zapłacić i móc drukować na firmowych tuszach bez zastanawiania się ile mnie będzie kosztować wydruk paru zdjęć, czy czyszczenie głowicy.
       • avatar
        0qwer0
        0
        ale bezczelna reklama.
        Benchmarku, który to już raz usilnie promujecie Epsona?
        • avatar
         kokosnh
         0
         Ale co ? Napełnianie kartridży strzykawką jest passe ? ( przecież jest to czystsze od tych "dolewajek" )
         • avatar
          Tomecek
          0
          W 2011 roku kupiłem za grosze urządzenie wielofunkcyjne epson SX218. Za kosmiczne 60 zł można do niego zakupić taki sam system Stałego Zasilania (CISS), więc po co płacić krocie za oryginały?
          • avatar
           marcadir
           0
           Ja drukuję dużo zdjęć, niestety w moim Canonie 2 razy wymieniałem głowicę (zatkane kanaliki), dodatkowo tankowanie i resetowanie cartridge'ów jest czasochłonne... dotychczas dostępne CISSy ze względu na brak miejsca w obudowie wymagały otwartej obudowy...
           Za to ciekawi mnie jak wygląda sprawa z jakością głowic... Canon niestety ma nie trwałe, starsze modele Epsona były niewiele lepsze, HP są niby ok, ale jakość wydruku foto jest trochę gorsza, jednak w HP padają mechanizmy podawania papieru.
           • avatar
            Fishrman
            0
            Szkoda, że najdroższy model Espona z konfiguracją fotograficzną - sześcio-kolorową, kosztujący ponad 1500zł, nie ma ani Ethernetu ani Wi-Fi .....
            • avatar
             firstmithrandir
             0
             Wszystkie firmy od drukarek dramatycznie podniosły ceny atramentów. Kiedyż 40 ml można było kupić za nieduże pieniądze, a teraz kartridże mają po 14 ml i na jednym można wydrukować ze 100 stron. Przy czym Epson wprowadził potem chipy, które naliczały ilość wydrukowanych stron, tak aby atramentu nie można było dolać. Znam osoby, które pracują w przemyśle drukarskim i wiem, że ceny tych tuszy są 100-1000x większe niż ich wartość rynkowa.

             I teraz firma mówi damy wam tańsze drukowanie, kiedy podnieśliśmy ceny w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie, jak nie kilkunastokrotnie. To samo jest zresztą z tonerami do drukarek laserowych.

             Ja generalnie gdzie mogę zostawiłem papier. Notatki robię na telefonie Note 4 i tablecie Note 10.1 2014, mam też laptopy z ekranami dotykowymi z rysikiem, jest awaryjny iPad 2, jeżeli jest coś od Appla. Czytam na tablecie, telefonie lub komputerze. Papierom robię zdjęcia. Raz na roku się zdarza sytuacja, że jakiś bilet musi być wydrukowany i to tyle.

             Po co drukować?

             Artykuł nawet nie sponsorowany, ale po prostu skopiowany od Epsona, który mówi coś tam o technologii, ale nie mówi nic o drukarkach, nic o ich cenach...