Komputery

Testy wydajnościowe

przeczytasz w 2 min.

W testach wydajnościowych wykorzystujemy najnowszą wersję programu PCMark o numerze 8. PCMark 8 został wyposażony w kilka unikalnych cech, które odróżniają go od poprzedników.

Wszystkich, którzy chcą porównać działanie swojego komputera do testowanej przez nas platformy zapraszamy do działu benchmarki. Znajdziecie tam linki do pobrania popularnych benchmarków, w tym PCMark 7 oraz 3DMark 11. Każdy zarejestrowany użytkownik może opublikować wyniki swojej maszyny.

Dzięki dyskowi SSD otrzymujemy całkiem wydajny komputerek do podstawowych zadań, nawet jeśli jest wyposażony w energooszczędny procesor (oznaczony literką U). Czy na takiej w konfiguracji można będzie w coś zagrać?

Street Fighter X Tekken

Street Fighter X Tekken
[śr.kl./s.] ustawienia areny wysokie, pozostałe opcje wył.

1280 x 720 60
1360 x 768 54
1440 x 900 46
1680 x 1050 35
1920 x 1080 30

Oczywistym jest, że taki sprzęt nie "udźwignie" wymagań gry Metro: Last Light, ale można się na nim cieszyć mniej wymagającymi grami jak właśnie Street Fighter X Tekken. Gra pojawiła się w ubiegłym roku na PC.

The Walking Dead

Produkcja, która w ubiegłym roku zachwyciła graczy na całym świecie i wszystkich platformach jest na tym maleństwie grywalna - ze względu na urozmaiconą rozgrywkę, nie gwarantujemy, że podobne wyniki będą możliwe do osiągnięcia w czasie całej rozgrywki.

Walking Dead: 1920 x 1080
[śr. kl./s.]

Minimalne 30
Tekstury wysokie 30
Jakość grafiki wysoka 30
Aftereffects 15
Cienie wysokie 9
Maksymalne (AA) 8

Zawsze się jednak można posiłkować zmniejszeniem rozdzielczości. Gra posiada blokadę na poziomie 30 klatek na sekundę, więc osiągnięcie wyższego wyniku nie jest możliwe.

Tales from Space: Mutant Blobs Attack

Gry to nie tylko produkcje AA - wiele gier mniejszych studiów ma niższe wymagania sprzętowe i potrafi przynieść więcej radości niż najnowsza część Call of Duty.

Tales from Space: Mutant Blobs Attack: 1920 x 1080
[kl./s]

Ustawienia maksymalne + AA 59
55
  średnie klatki na sekundę
minimalne klatki na sekundę

Ta świetna gra indie jest w pełni grywalna w Full HD i na pełnych ustawieniach. Wszystkim posiadaczom sprzętu podobnej klasy radzilibyśmy celowanie właśnie w ten segment gier, które z pewnością będą działać płynnie.