Karty graficzne

UEFI, OC i pobór energii

przeczytasz w 1 min.

Nowy UEFI Gigabyte pracuje nawet w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu możliwe się stało umieszczenie na jednym ekranie większej ilości danych. Zmiana interfejsu wyszła zdecydowanie na plus - nowy UEFI DualBIOS jest przejrzysty i intuicyjny, jednak wskaźnik myszy podobnie jak w poprzednich wersjach wciąż nie porusza się zbyt precyzyjnie.

Maksymalne OC

Podkręcanie za pomocą magistrali

Podkręcanie za pomocą Gigabyte GA-Z87X-OC jest banalnie proste - bogate narzędzia pozwalają na na OC w czasie rzeczywistym. Kilka kliknięć w panel OC-Touch i zwiększamy częstotliwość pracy procesora za pomocą mnożnika lub magistrali.

Pobór energii platformy z kartą Radeon HD 7970
[W]

Spoczynek 45
Cinebench - jeden rdzeń 74
Odtwarzanie wideo FullHD 113
Cinebench - wszystkie rdzenie 135
Gra 3D 233

W stanie spoczynku płyta jest imponująco oszczędna – pobór energii jest bardzo mały. Przy pełnym obciążeniu procesora widać za to, że płyta potrafi pobierać więcej energii od innych płyt z tego segmentu. Jest to jednak produkt przeznaczony dla entuzjastów podkręcania, którzy już na starcie muszą liczyć się zwiększonym poborem energii.

Nie tylko interfejs UEFI przeszedł tuning. Również aplikacja EasyTune zmieniła się nie do poznania. Odświeżenie interfejsu również w tym przypadku wyszło aplikacji na dobre.