Konsole do gier

Graj nie odrywając rąk od kierownicy Logitech DrivingForceGT

przeczytasz w 2 min.

Wielu użytkowników kierownicy Logitech Driving Force GT jest bardzo zawiedziona, iż nie można kierownicą sterować w menu, także bardzo denerwujące jest to, że w grach w których do jednej akcji nie można przypisać więcej niż jeden klawisz nie da się ustawić skrzyni biegów na łopatki i drążek. Z tymi problemami bardzo się borykałem w wielu grach, ale po pewnym braku dostępu do łopatki na zakręcie i nie zredukowanych biegów w czasie zakrętu, z powodu braku mocy samochodu wyleciałem z zakrętu. Wtedy bardzo się zdenerwowałem i od razu przeniosłem się na klawiaturę żeby walnąć w Alt+F4. Potem wszedłem do sterowników kierownicy z myślą że może uda mi się coś zdziałać, lecz z angielskim u mnie ciężko, ale po chwili prób i błędów wszystko udało mi się skonfigurować:)

Na początek wchodzimy do Logitech Profiler, w Windows 7 można to zrobić w następujący sposów: START> w wyszukiwarce wpisujemy „Logitech”> i klikamy na Logitech Gaming Software
Stwarzamy nowy profil: Profile> New…

Wyskoczy nam takie okienko:

 U góry wpisujemy nazwę profilu a na dole w Browse… wybieramy ścieżkę do naszej gry, aby profil sam się uaktywnił gdy włączymy grę. Klikamy OK.

Teraz dajemy się do konfiguracji klawiszy. Na początek może połączymy łopatki z drążkiem zmiany biegów. Klikamy na Left Paddle> Selekt Komand> New Command:

 

W „name” wpisujemy nazwę komendy, w tym przypadku jest to bieg w dół, teraz klikamy na record i drążek przesuwamy ku monitorze i myszką klikamy stop, później OK. Teraz to samo robimy z prawą łopatką tylko że po kliknięciu w Record drążek zmiany biegów przesuwamy ku sobie.

Teraz aby poruszać się w menu wystarczy nam jeszcze skonfigurować przyciski kierunkowe, oraz Esc i enter. 

 Konfiguracja przycisku kierunkowego: klikamy na POW1>New POW assignment, zaznaczamy FPS Style Movement klikamy na Edit, w nowo otwartym oknie klikamy na NEW Keystroke… klikamy na Rekord, wciskamy strzałkę w górę, klikamy na OK i znów na NEW Keystroke… . Tak samo dodajemy strzałkę w lewo, prawo i w dół oraz klawisze enter i Esc, na koniec zamykamy okno Keystrokes and Commands poleceniem OK. 

Na Ekranie pozostaje nam powyższe okno w którym dopasowujemy klawisze klawiatury do przycisków kierownicy. Do N- keystroke Up; do S- keystroke Down; do W- keystroke left; do E- keystroke right i na koniec klikamy na OK.

Teraz klikam LPM na Button 1> select keystroke> keystroke Enter, do button 2 przypisujemy keystroke Esc, tymi o to poleceniami do X’sa przypisaliśmy Enter, a do kwadrata Esc.

I na koniec pozostaje nam włączyć grę i sprawdzić czy wszystko działa.

PS. to jest moja pierwsza porada/recenzja więc proszę o wyrozumiałość.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  manioor
  0
  mogles dodac jaki jest skret kierownicy, pokazac mocowania, sama kierownice ... 3 za checi.
  • avatar
   0
   Chłopie, normalnie Amerykę w konserwach odkryłeś !!!

   Jak już chciałeś napisać taki poradnik dla nieobeznanych, to można by było wspomnieć coś o bardziej zaawansowanych opcjach w profilerze...

   Pozostaje zobaczyć jak poradzi sobie z mini-recką '19arek93' - jeżeli będzie podobnie to chyba sam będę się musiał za to wziąć :D
   • avatar
    grzesiekmos
    0
    Mogłeś poczytać inne recenzję zanim zabrałeś się za tworzenie własnej, miałoby to ręce i nogi przynajmniej :)
    Przydałyby się zdjęcia kierownicy, wrażenia z gry. Słabo
    • avatar
     hunio
     0
     Dla mnie może być. Szczególnie że, tak jak zaznaczył autor, to jego pierwszy tekst.

     PS Nie mylcie HYNIA ze mną, TO NIE MÓJ PORADNIK :D