Powerbank inny niż wszystkie - Green Cell PowerPlay10
Baterie

Powerbank inny niż wszystkie - Green Cell PowerPlay10

przeczytasz w 2 min.

Każdy powerbank pozwoli naładować telefon, jednak problem pojawia się, gdy podczas takiego ładowania chcemy go intensywnie używać - PowerPlay10 nie tylko poradzi sobie w takiej sytuacji, ale też może to zrobić w czasie, gdy sam będzie ładowany!

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

możliwość ładowania 3 urządzeń jednocześnie; możliwość ładowania powerbanku w czasie ładowania z niego innych urządzeń (Pass-Through); szybkie ładowanie zarówno banku, jak i podpiętych urządzeń; wskaźnik naładowania; szereg zabezpieczeń; uczciwie określona pojemność

Minusy

brak ładowania Qi

Green Cell PowerPlay10 - opakowanie

Green Cell PowerPlay10 - bardzo zaawansowany powerbank

Trafił do nas na testy powerbank Green Cell - należy on (podobnie jak niedawno testowany u nas Green Cell Power Source) do nowej rodziny urządzeń tego producenta dzielących wspólny design. Już szybkie spojrzenie na specyfikację (którą znajdziecie pod filmem) zdradza, że nie jest to jednak typowy powerbank, jakich na rynku wiele! Ale nie zdradzajmy wniosków z recenzji, zapraszamy do oglądania!

Jak widać, mamy tutaj do czynienia z bardzo zaawansowanym bankiem energii, który de facto może nam służyć za wieloportową ładowarkę! Jakość wykonania oraz szereg zabezpieczeń sprawiają, że dosyć wysoka jak na pojemność 10 000 mAh cena, wcale nie wydaje się być nieadekwatna. Biorąc pod uwagę, że taki powerbank może się sprawdzić nawet w profesjonalnych zastosowaniach (np. w fotografii), śmiemy twierdzić, że jest on bardzo dobrze wyceniony. 

Green Cell PowerPlay10 - ładowanie kilku sprzętów

Green Cell PowerPlay10 - specyfikacja

Pojemność:10 000 mAh
Ogniwa:Li-Polymer
Wejścia:MicroUSB: 5/9/12 V Max 18 W;
USB-C: 5/9/12 V Max 20 W
Wyjścia:USB-C: 5/9/12 V Max 18 W;
2x USB-A: 5/9/12 V Max 18 W
Kompatybilne technologie
szybkiego ładowania:
GC Ultra Charge;
Quick Charge 3.0;
Samsung AFC;
Huawei FCP;
Apple 2.4A;
Mediatek Pump Express 1.1/2.0;
USB DCP;
Power Delivery
Zabezpieczenia:Przed przegrzaniem;
Przed przeładowaniem;
Przed głębokim rozładowaniem;
Przed przepięciem
Gwarancja:12 miesięcy
Wymiary:140 x 72 x 14 mm
Waga:197 g
Dodatkowe funkcje:Pass-Through;
Przycisk wyłączenia/włączenia;
4-poziomowy wskaźnik naładowania
W zestawie:Przewód GCmatte 25 cm (USB-A -> USB-C)

Green Cell PowerPlay10 - diody sygnalizujące

W podobnej cenie konkurecja oferuje często dwa razy cięższe modele bez wsparcia dla Pass-Through - choć zdarza im się dodać do swojego powerbanku ładowanie bezprzewodowe Qi - tu, podobnie jak w przypadku zasilacza GC Power Source, tej funkcji niestety zabrakło, za co ostateczną ocenę nieco obniżamy. A czy Waszym zdaniem warto kierować się również innymi niż pojemność cechami przy wyborze powerbanku? Jakie wrażenie zrobił na Was zaprezentowany model PowerPlay10?

Zalety i wady Green Cell PowerPlay10

 • możliwość ładowania 3 urządzeń jednocześnie
 • możliwość ładowania powerbanku w czasie ładowania z niego innych urządzeń (Pass-Through)
 • szybkie ładowanie zarówno banku, jak i podpiętych urządzeń
 • wskaźnik naładowania
 • szereg zabezpieczeń
 • uczciwie określona pojemność
   
 • brak ładowania Qi

90% 4,5/5

Super Produkt benchmark.pl

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  10
  Tani, chiński rebrand z chin, dajcie spokój.
  • avatar
   Cleaner_1980
   4
   Już od dawna podchodzę sceptycznie do Waszych artykułów, ale promując taki badziew dochodzę do wniosku, że idziecie w kierunku mango TV. Bateria do laptopa tego producenta straciła połowę pojemności po 7 miesiącach, żeby po kolejnych dwóch mieć zerową (!sic) pojemność. 5 letnia oryginalna bateria wypadła na tym tle dużo lepiej.
   • avatar
    Drathir
    2
    Dlaczego nie ma napisane na początku "Artykuł sponsorowany".
    Jak widzę power bank green cell i jego zachwalanie to wiadomo - artykuł opłacony - przynajmniej niektóre portale mają godność i piszą, że robią to za pieniądze. Swoją drogą dość agresywny marketing firmy, że zalewają portale swoim shitem.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     co się stało z benchmarkiem.. tragedia
     • avatar
      lester77
      1
      A co w nim takiego innego niż w pozostałych? Hmm, może to, że to firma krzak? A może to, że to reklama bez słowa informacji o tym? Za podobną kwotę można kupić 2x pojemniejszy PB firmy na X i o mocy pozwalającej ładować nawet laptopa. I mam w zasadzie pewność, że jeśli po pół roku wyjmę go z szuflady (tego firmy na X), będzie miał przynajmniej ~80% energii.

      Czepiam się dalej - zalety. Gdzie test zabezpieczeń? Przeczytać i przepisać ulotkę potrafi uczeń podstawówki. Gdzie, choćby najprostszy, test pojemności? Ponownie odwołam się do przykładu ulotki. Przy takim podejściu czekam na wasz "test" PB Manty, 20000 mAh w rozmiarze małego smartfona i zachwalaniu jaki to on jest dobry i uczciwie oznaczony. To mnie ubawiło najbardziej - w całym tekście ani słowa o pojemności w kontekście co ona rzeczywiście oznacza, a na koniec, pacz pan, ZALETA. Dalej, wskaźnik naładowania - to ma chyba każdy, nawet najtańszy PB. Szybkie ładowanie. Gdzie jest test rzeczywistych parametrów szybkiego ładowania i w ogóle sprawdzenie choćby podstawowego napięcia 5V bez i pod obciążeniem?

      Jedyna zaleta, nie w każdym PB spotykana, to Pass-Through. Pytanie tylko jak działa w praktyce.

      Wady? Brak Qi. Na prawdę? Mało który PB to ma, więc wymienianie tego w kontekście wad jest śmieszne.

      A na koniec 4,5/5 gwiazdek i rekomendacja BM. No to rozmieniliście się na drobne. Kiedyś ten wasz znaczek coś jeszcze znaczył, dziś przyznacie go każdemu, kto sypnie trochę grosza, albo choć dostarczy produkt do przepisania ulotki. Żenada.
      • avatar
       nędzny spamer
       1
       Strona dla przegrywów internetowych www.bit.ly/SzukamDziewczyny
       • avatar
        -2
        Odnośnie sceptycznych komentarzy - prezentowany power bank testowaliśmy na różne sposoby przez blisko 2 tygodnie i ani razu nas nie zawiódł. Oczywiście nie można z takich testów wysuwać wniosków co do żywotności zastosowanych ogniw, jednak użyte metody ich ochrony pozwalają oczekiwać, że wytrzyma zdecydowanie powyżej średniej rynkowej :)
        • avatar
         J-awo-R
         0
         Recenzja obudowy jest malo interesujaca, ciekawi mnie co kryje wnetrze. Jaki producent ogniw, jaka jest zadelkarowana pojemnosc przez producenta ogniwa, jaka wyglada przetwornica. Porownanie z powerbankami Hama, Xiaomi, Kuulaa, Floveme. Stosunek ceny do pojemnosci wg mnie bardzo slaby.