Gry z Androida na PC z Windows
Gry mobilne

Gry z Androida na PC z Windows

przeczytasz w 3 min.

Jak grać w gry z Androida na PC? Istnieje sporo emulatorów, które umożliwiają rozgrywkę w mobilne gry Android na komputerze stacjonarnym z Windows. Jednym z nich jest MSI App Player.

Po co w ogóle grać na komputerze w gry ze smartfona? Z różnych powodów. Ponoć całkiem niezłym jest PUBG (czyli PlayerUnknown's Battlegrounds), który w wersji na PC kosztuje całkiem sporo, natomiast w wersji mobilnej jest darmowy. Innym może być po prostu to, że w niektóry tytuły wygodniej jest po prostu grać myszką, niż za pomocą dotykowego ekranu. Jaki by nie był Twój powód, spróbuj działania nowej aplikacji MSI. Przy okazji zerknij na nasze porównanie gier do mobilnych do wersji PC.

MSI App Player, czyli gry z Androida na PC z Windows

MSI App Player jest darmową aplikacją i można ją pobrać ze strony producenta. Nie ma tu żadnej filozofii - uruchamiasz aplikację, logujesz się swoje konto Google i masz dostęp do wszystkich swoich gier w sklepie Google Play (+ oczywiście te darmowe).

MSI App Player - interfejs

Aplikację możesz oczywiście konfigurować zgodnie ze swoimi potrzebami.

MSI App Player - konfiguracja

MSI App Player - konfiguracja

Możesz między innymi wybrać w jakiej rozdzielczości uruchamiać się będą gry z Andka, a także przypisywać zasoby sprzętowe (liczbę rdzeni, czy ilość pamięci), czy określać, czy silnik ma wykorzystywać OpenGL, czy też DirectX. Część tytułów może odmówić pracy w trybie DirectX (otrzymasz wtedy odpowiedni komunikat).

MSI App Player - openGL

Tryb DirectX wydaje się nie do końca dopracowany, bowiem po jego włączeniu zawsze znikała mi czcionka w sklepie Google Play - i to zarówno na konfiguracji AMD + AMD, jak i Intel + NVIDIA. 

MSI App Player - speed up MSI

Jeśli masz wyłączoną sprzętową wirtualizację, program nie omieszka cię o tym zawiadomić, bowiem będzie wtedy działać znacznie sprawniej. Sprzętową wirtualizację można oczywiście włączyć w ustawieniach UEFI BIOS.

Włączenie wirtualizacji w UEFI BIOS

MSI App Player - działanie gier

Zaglądamy do sklepu Google Play, instalujemy interesującą nas grę i odpalamy - identycznie jak na smartfonie. Na pierwszy ogień oczywiście PUBG - działa sprawnie i bez większych problemów (zdarzają się mniejsze problemy z dźwiękiem). Dzięki myszce gra się znacznie bardziej komfortowo. Ciekawostka - PUBG wykrywa, że grasz na emulatorze i połączy cię jedynie z graczami, którzy również grają na emulatorze.

Płynność jest zadowalająca, ale gra nie działa w 60 klatkach na sekundę. W prawym dolnym rogu ekranu aplikacji mamy dostęp do opcji włączania/wyłączania obsługi klawiatury, włączania podpowiedzi, trybu pełnoekranowego, określaniu lokalizacji, robienia zrzutów ekranowych i symulających potrząsanie smartfonem.

MSI App Player - PUBG

Oczywiście mobilna i pecetowa wersja PUBG różnią się od siebie, a pecetowa oczywiście oferuje lepszą jakość grafiki. Tym niemniej - mobilna jest darmowa.

Z kolei Tekken działa świetnie - płynnie i bez najmniejszych problemów.

Tekken

Czy wszystkie gry będą działać? Nie. Są takie tytuły które robią problemy. Takim przykładem jest Asphalt 9, który pomimo tego, że się uruchamia to działa bardzo wolno, a na dodatek obraz w grze miga, uniemożliwiając rozgrywkę.

Asphalt 9

Czy możliwość uruchamiania gier z Androida na Windows to tylko ciekawostka? Cóż, tak i nie. Wiele z gier ma już swoje odpowiedniki zarówno na konsolach, komputerach, jak i na smartfonach - ALE - każdą z wersji trzeba kupić osobno. W niektóre z nich zresztą najwygodniej jest grać na smartfonie - a mowa choćby o całej serii gier Telltale (np. The Walking Dead, czy Wolf Among Us). Wciąż jednak nie ma mowy o synchronizacji zapisów z rozgrywki pomiędzy platformami, więc jeśli chcesz kontynuować mobilną rozgrywkę w domu, a chciałbyś na chwilę odłączyć się od smartfona i pograć na większym ekranie, to MSI App Player ci to umożliwi.

Jeśli jednak synchronizacja save'ów nie jest istotna - a gra występuje w wersjach na Andka i Windows - zawsze warto wybrać wersję PC, bowiem jakość będzie po prostu lepsza.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mariusz_k
  1
  Działa, dzięki :)
  • avatar
   Sancho
   1
   Z tego co widzę to ten emu to nakładka na BlueStack, właśnie zauważyłem że przy instalacji wyłączyło mi BS-a. Wyjdzie na to że to zwykła skórka "nakładka" od MSI
   • avatar
    pawluto
    1
    Głupota - grać na PC skoro można uruchomić tablet i pogrywać tak samo.
    Ale pomysł i wykonanie całkiem niezły.
    • avatar
     Skaza
     0

     Moim zdaniem, NOX jest bardziej dopracowany...

     Krócej startuje, działa bardzo stabilnie i ma mnóstwo opcji.

     • avatar
      baca130
      0
      Idealnie się składa, niedawno kupiłem laptop z 17" ekranem dotykowym. Jest lepszy wybór niż w sklepie M$
      • avatar
       JohnyJones
       0
       Po co odpalać androidową wersję PUBG na komputerze skoro na PC jest po stokroć lepsza dedykowana wersja?

       To samo tyczy się Asphalta...
       • avatar
        Anglik
        0
        "Jeśli masz wyłączoną sprzętową wirtualizację, program nie omieszka cię o tym zawiadomić, bowiem będzie wtedy działać znacznie sprawniej". - Będzie działać znacznie sprawniej, kiedy mnie zawiadomi, że mam wyłączoną wirtualizację? Ktoś tu chyba nie umie w logikę ;-)